Dolar : Alış : 4.5534 / Satış : 4.5616
Euro : Alış : 5.3469 / Satış : 5.3566
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14243 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TMMOB: “Atalay serbest bırakılsın!”

23 Eylül 2016 - 750 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»TMMOB: “Atalay serbest bırakılsın!”

tmmob-il-1 tmmob-il-2

TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu, Batman Eski Belediye Başkanı ve Makine Mühendisleri Odası üyesi Nejdet Atalay’ın gözaltına alınmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu olarak, seçim döneminde yaptığı yasal çalışmalardan dolayı hukuksuzca gözaltına alınan, siyasi soykırım uygulamasına tabi tutulan, psikolojik baskı uygulanan, kelepçeli bir şekilde gözaltında tutulan işkenceye maruz kalan meslektaşları Nejdet Atalay’a yapılan uygulamaları kabul etmedikleri ifade edilerek, “Serbest bırakılmasını istiyoruz” denildi.

TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu, , Batman Eski Belediye Başkanı ve Makine Mühendisleri Odası üyesi Nejdet Atalay’ın gözaltına alınmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

“İKTİDAR DEMOKRASİYİ KENDİ ÇIKARINA KORUYOR”

15 Temmuz darbe girişiminin bastırılmasının ardından ülkenin AKP eli ile yeni bir baskı dönemi içerisine sokulduğu öne sürülerek, “Mevcut Siyasi iktidarın belirgin özelliği olan muhalefeti sindirmek ve yok etmeye çalışmak darbe girişimi ardından hız kesmeden devam etmektedir. Bilimi ve demokrasiyi savunan akademisyenleri, Eğitim emekçilerini, Sendikaları, Bilim ve Tekniği ülkemizde uygulayan TMMOB üyesi arkadaşlarımızı,  Barış ve demokrasiden yana tüm kesimlerin AKP tarafından tasfiye edilmek istenmesi AKP zihniyetinin demokrasiden ne anladığını ortaya koymaktadır. İktidar, Demokrasiyi kendi iktidarını korumak için kendi çıkarına göre kullanmakta ve bundan nemalanmaktadır. Demokrasiden anladıkları herkesin, her kesimin,  kendilerinin bizlere dikte etmeye çalıştıkları köhnemiş fikir ve düşüncelerine riayet etmemizdir. Kendileri gibi düşünmeyenleri reddeden, inkar eden, temel hak ve özgürlükleri ayaklar altına alan, hukuksuzluğu ilke edinen, faşizan metotlarla baskılayan, ‘’Savaşa karşı Barışı, Ölüme Karşı Yaşamı’’ savunan ülkedeki tüm demokrasi güçlerini bastırmaya çalışmaktadırlar” denildi.

“ATALAY ÖZGÜRLÜĞÜENE KAVUŞMALIDIR”

Açıklamada, 15 Temmuz darbe girişimini kendileri için bir Lütuf olarak gören iktidar, büyük bir zevk ile ülkemizdeki aydın, ilerici, siyasetçi, işçi, emekçi ve düşünce insanlarını OHAL kararnameleri ile keyfi olarak gözaltına almakta ve sindirmeye çalışıldığına değinilerek, şöyle denildi: “Tam da bu noktada TMMOB delegesi, Makine Mühendisleri Odası Üye ve Eski yöneticisi, Siyasetçi ve Eski Batman Belediye Başkanı Sayın Nejdet Atalay arkadaşımız sudan bahanelerle ve keyfi bir tutumla 20.09.2016 Salı günü gözaltına alınmıştır. Biz TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu olarak, seçim döneminde yapmış olduğu yasal çalışmalardan dolayı hukuksuzca gözaltına alınan, siyasi soykırım uygulamasına tabi tutulan, psikolojik baskı uygulanan, kelepçeli bir şekilde gözaltında tutulan işkenceye  maruz kalan Meslektaşımız Sayın Nejdet Atalay’a yapılan bu uygulamaları kabul etmiyor ve  serbest bırakılmasını istiyoruz. Bu uygulamaların ve bu işlemlerin ne anlama geldiğini bizler çok iyi biliyoruz. Demokratik hiçbir ülkede görülmesi mümkün olmayan bu anti-demokratik uygulamalara boyun eğmeyeceğimizi, Demokrasi mücadelemizi yükselterek hukusuzluklara karşı direneceğimizi ifade ediyoruz. Darbeye karşı mücadele adı altında demokrasiye darbe vuran ve muhalif olan tüm kesimler için İnsan Avına çıkan siyasi iktidar, hukuksuzluklara bir an önce son vermelidir. Tekrar ediyoruz, Meslektaşımız Sayın Nejdet Atalay’ın özgürlüğüne kavuşmalıdır” (www.haberdiyarbakir.gen.tr)

740 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika