Dolar : Alış : 4.0668 / Satış : 4.0742
Euro : Alış : 4.9503 / Satış : 4.9592
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14233 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tüfenkçi: “Büyükşehir yasasında değişiklik yapabiliriz”

09 Ekim 2016 - 341 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Tüfenkçi: “Büyükşehir yasasında değişiklik yapabiliriz”

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, önümüzdeki günlerde Büyükşehirlerin gelirlerini artırmak amacıyla Büyük şehir yasasında değişiklik yapabileceklerini söyledi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kahramanmaraş’taki temasları kapsamında sivil toplum kuruluşları ve iş dünyası temsilcileri ile bir araya geldi. Bakan Tüfenkci, 15 Temmuz darbe girişimine değinerek, Türkiye’nin istikametini ancak milli iradenin çizeceğini vurguladı. Bakan Tüfenkci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Türkiye’de hiç bi rşey eskisi gibi olmayacak’ sözünü anımsatarak,  “İstikameti, ne bir Moody’s çizecek veya bir başka derecelendirme kuruluşu çizecek , istikameti o gün o meydanları dolduran bu aziz millet çizecek. Sizlerin önüne çıkan engelleri bir bir kaldıracağız teşvikse teşvik ihracatsa ihracat üretimse üretim her ne gerekiyorsa birlikte yapacağız.” dedi.

İNTİKAM DUYGUSUYLA HAREKET ETMEDEN HUKUK İÇERİSİNDE…

Bakan Tüfenkci, FETÖ ve diğer terör örgütleriyle sonuna kadar mücadele edeceklerini ve intikam duygusuyla hareket etmeden hukuk içerisinde herşeyi çözeceklerinin altını çizdi. “Hak hukuk çiğnemeden adalet terazisinden şaşmadan gerçekten bir cerrah titizliği ile bunların hesap vermelerini sağlayacağız” diyen Bakan Tüfenkci,  kurunun yanında yaşın da yanmasına izin vermeyeceklerini kaydetti.

“ÜZERLERİNE ELBETTEKİ GİDECEĞİZ”

Bakan Tüfenkci sözlerini şöyle sürdürdü: “Başbakanımızın da ifade ettiği gibi biz 17-25 Aralık’tan sonra bu yapıyla irtibatını koparmayanların üzerine elbette ki gideceğiz ve gitmeyede devam edeceğiz. Bizim derdimiz kişilerle şirketlerle de değil. Biz şirketlerin bu milletin malı olduğuna inanıyoruz. Ve dolayısıyla bu şirketlerin hayatiyetinin devam etmesi için daha önce atanan kayyumları iptal ederek, TMSF ye devrettik. Neden devrettik? Daha profesyonel ekipler tarafından yönetilsin diye devrettik. Bunlar zamanı  gelince birer birer satılacak ve Türkiye Ekonomisine kazandırılmış olacak.”

“EN BÜYÜK MAĞDUR MİLLET VE DEVLETTİR”

Bakan Tüfenkci, birilerinin kendini mağdur gibi gösterdiğini ancak en büyük mağdurun millet ve devlet olduğunu söyledi. 15 Temmuz’da milletin ve devletin yurtdışındaki itibarının ve ticaretin hedef alındığını belirten Bakan Tüfenkci, ticaretin ve ekonominin milletin de desteğiyle kısa sürede toparlandığını kaydetti.

GÜMRÜKTE FETÖ İMAMININ EŞYALARINI KAÇIRMAYA ÇALIŞIRLARKEN YAKALADIK

Bakan Tüfenkci, FETÖ’ye mensup bir ülke imamının eşyalarını Derince Limanı’ndan ingiltere’ye konteyner içerisinde kaçırılmaya çalışılırken yakalandığını bildirdi. Bakan Tüfenkci, “Gümrüklerimizin titiz çalışması neticesinde gümrük muhafaza ekiplerimizce baktık ki bu yapıya mensup bir adamın eşyalarını İngiltere’ye kaçırmaya çalışıyorlar. Baktığınız zaman dökümanlar örgütsel dökümanlar, eski eşyalar, bu örgüte ait planlar, toplantı yerleri yakaladık. Baktığın zaman belki bu insanı tanıyanlar belki masum diyebilir ama örgütün tam göbeğinde dolasıyla o yüzden zor diyoruz. Adamların rengi yok kokusu yok kalıbı yok her kalıba girebilen insanlar.” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR YASASINDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİRİZ

Bakan Tüfenkci, daha sonra beraberindekilerle birlikte Kahramanmaraş Belediye’sini ziyaret etti. Bakan Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada, önümüzdeki günlerde büyükşehirlerin gelirlerini artırmak amacıyla Büyükşehir yasasında değişiklik yapabileceklerini sözlerine ekledi.

339 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika