Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7545 / Satış : 4.7630
Euro : Alış : 5.4969 / Satış : 5.5068
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tuğluk: “HDP’yi referandum dışı bırakmak istiyorlar!”

15 Aralık 2016 - 528 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Tuğluk: “HDP’yi referandum dışı bırakmak istiyorlar!”

HDP Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, HDP’ye dönük saldırılara ilişkin HDP genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Toplantının başında partilerine dönük gözaltı ve tutuklama operasyonlarına ve saldırılara ilişkin bilgi veren Tuğluk, “Açıkladığımız bu somut verilerle, yapılan saldırıların büyüklüğü açığa çıkmış bulunuyor. Bu tabloda, bizim açımızdan önemli bir nokta da şudur; parti binalarımıza baskınlar yapıldığında özellikle resmi evraklarımıza el konulmak isteniyor. Dolayısıyla siyasi faaliyetlerimiz engellenmeye çalışılıyor. Bununla ne hedefleniyor, ona değinmek isteriz” dedi.

BOMBALARIN SORUMLUSU AKP İKTİDARIDIR

Tuğluk, HDP olarak her zaman barıştan ve yaşamdan yana tutum aldıklarına değinerek, “Bundan sonra da bu tutumumuzu sürdüreceğiz. Ancak son 1,5 yıldır patlayan bombaların sorumlusu kimdir? Neden barışçıl bir süreç içindeyken, bugün bombalar patlıyor, insanlar hayatlarını kaybediyor? Bunu doğru analiz etmek gerekiyor. Biz bunun, doğrudan sorumluğunun Hükümet’te olduğunu düşünüyoruz. Bombalamaları engelleyemedikleri için, sorumluluğu bir başka yere atmaya çalışıyorlar. Bu olaylarla ilgili gerekli engellemeyi beceremeyenler sorumludurlar. İçişleri Bakanı başta olmak üzere ilgililer istifa etmelidir. Çünkü sorumluluk iktidardadır. Sorumluluğu partimize yüklemek akıl karı değil. Bu olayları gerekçe göstererek, bunu bir fırsata dönüştürüp HDP’siz bir referandum gerçekleştirmek amaçlanıyor.

HDP BİRLİKTE YAŞAMIN GÜVENCESİDİR!

HDP bu saldırılar, bu baskılar, bu tutuklamalar karşısında elbette ki kendi meşru varlığını koruyacaktır. Geri adım attırmak gibi bir niyet varsa bundan kesinlikle sonuç alınamayacaktır. Biz bu topraklarda birlikte yaşamın güvencesiyiz. Halkımıza verdiğimiz sözün gereği olarak, demokratik siyasette ısrarlıyız ve tüm baskılara rağmen devam ettirmekte kararlıyız. Şunu öneriyoruz iktidara; eğer gücünüz yetiyorsa, HDP ile siyasi mücadele yürütün. Bunu yapamadıkları için tutuklamalarla sonuç almaya çalışıyorlar. Buradan bir sonuç çıkmaz. Biz, şuna karşıyız; tek adam rejimi. Bu  tutumumuz, iktidar tarafından bir engel olarak görüldüğü için partimize bu kadar büyük saldırılar yapılıyor. Biz tek adamlığı diktatörlük olarak görüyoruz. Karşı çıktığımız budur. Demokrasiyi, barışı, birlikte yaşamı içeren bir model ortaya konulsa elbette ki destekleriz ama ortada böyle bir proje yok. Biz halklarımızın yararına olmayan hiç bir projede yer almayız. Halk bu politikadan rahatsız. İktidarın politikaları halk tarafından kabul görmüyor. İktidar, halka rağmen bu operasyonları yapıyor. Halk barış istiyor. Halk, barış sürecine yeniden dönülmesini istiyor. HDP’yi etkisizleştirmek, aslında barışı ıskalamaktır. Aslında birlikte yaşamı ıskalamaktır. Bunun da zararını halklarımız görüyor maalesef. Ne yazık ki bu politikaları yürüten de bu ülkenin Cumhurbaşkanı. Biz çözümü demokratik siyasette, birlikte yaşamakta görüyoruz. Tüm bu saldırılara rağmen, bu hukuk ve akıl dışı uygulamalara rağmen biz barışta ısrar edeceğiz. Bir an önce, halklarımız arasında kutuplaşmaları oluşturmadan, yol yakınken barışa dönelim. Konuşalım. Konuşarak çözemeyeceğimiz hiçbir şey yok”

506 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika