Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat bahçelievler evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14280 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yakılan Kitapevindeki kitaplar öğrencilere dağıtıldı

21 Ekim 2015 - 412 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Yakılan Kitapevindeki kitaplar öğrencilere dağıtıldı

Kırşehir’de 8 Eylül günü terör protestoları sırasında yakılarak yağmalanan ve 2 gün önce dehşet görüntüleri ortaya çıkan Gül Kitabevi’ndeki yangında, yangından kurtarılan ancak dumanın etkisiyle islenen kitaplar, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı. Yangından sonra kitabevinin sahipleri tarafından işyerinden toplanan ve 160 çuvala konulan kitaplar, kitabevinin sahipleri tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılması için Eğitim-Sen Genel Merkezi’ne gönderildi. Eğitim-Sen de kitapları bir kamyon ile öğrencilere dağıtılmak üzere Diyarbakır’a gönderdi. Diyarbakır’a gelen kitaplar Eğitim-Sen 2 Nolu Şube tarafından önce tasnif edildi, ardından isten temizlendikten sonra öğretmen ve öğrencilere dağıtıldı.

Eğitim-Sen Diyarbakır 2 Nolu Şube Başkanı Celal Çeçen, kitaplar kendilerine son günlerde görüntüleri de ortaya çıkan Kırşehir’deki yanan kitabevinden geldiğini ifade ederek, “Yangından sağlam kalan kitaplardır bunlar. Kırşehir’deki yayınevi bunları genel merkezimiz üzerinden bize gönderdi. Kitapevi 2 katlı olduğundan yangın sırasında birinci kattaki kitaplar tamamen yanmış, ancak ikinci kattakiler yanmamış. Yaklaşık 160 torba kitap geldi. Maliyeti yaklaşık 150 bin liradır. Gelen kitapları öncelikle tasnifledik. Gelen kitapların arasında ilkokul 2’inci sınıftan, üniversiteye hazırlık kitaplarına kadar kitaplar vardı. Tüm öğretmenlere duyuru yaptık, öğrencilere ve öğretmenlere bu kitapları dağıttık. İki gün içinde bütün kitapları dağıttık. Gerçekten örnek olması gereken bir davranıştır. Bir taraftan kitaplarını yakmak istiyorlar, diğer taraftan kalan kitapları öğrenciler okusun diye gönderiyorsun. Bu bir örnek alınması gereken ve bir insanlık dersi olarak görüyoruz” dedi.

Kırşehir’de yakılıp, yağmalanan kitapevinin sahiplerinden Sait Akıllı, Türkiye’nin eşitsizlikler ülkesi olduğunu ve bu eşitsizliği yaşayan bölgenin başında ise Doğu ve Güneydoğu’nun geldiğini belirterek, “Biz de Eğitim-Sen aracılığı ile yangından kurtardığımız bu kitapların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için görüştük. Kitapları onlara teslim ettik ve onlar da Diyarbakır’a göndermiş. Kitapları ihtiyaç sahipleri olan öğrencilere gönderdik, yerine ulaşmışsa mutlu oluruz” dedi. (DHA)

kirsehir-de-yakilan-kitabevinden-kalan-kitapl-7798523_x_o

246 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..