Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14272 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yenişehir’de “özyönetim” ilanı

17 Ocak 2016 - 2.469 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Yenişehir’de “özyönetim” ilanı

Yenişehir Demokratik Halk Meclisi öncülüğünde, Sümerpark Yaşam Alanı’nda düzenlenen basın açıklamasında, Yenişehir ilçesinde “özyönetim” ilan edildi. Açıklamada konuşan Demokratik Halk Meclisi Eşsözcüsü Hikmet Aralan, “Devletin hiçbir atanmışı bizi yönetemeyecektir. Bundan sonra halk olarak öz yönetimimizi esas alarak, demokratik temelde yaşamımızı inşa edeceğiz” dedi

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde “özyönetim” ilan edildi. DİHA’da yer alan habere göre, Yenişehir Demokratik Halk Meclisi öncülüğünde, Sümerpark Yaşam Alanı’nda bir araya gelen çok sayıda kişi “Özyönetimleri büyütelim önderliği özgürleştirelim” pankartını açarak, “İtaat etmeyeceğiz özyönetimi inşa edeceğiz” dövizlerini taşıdı.  Açıklama yapan Demokratik Halk Meclisi Eşsözcüsü Hikmet Aralan, demokrasinin farklı kimlik, inanç ve toplulukların öz iradelerini özgür ve örgütlü bir şekilde beyan etmesi anlamına geldiğine dikkat şunları söyledi: “Bu nedenle topluma yönelik geliştirilen devlet baskısına karşı halklar ve toplumun tüm farklı kesimleri olarak varlığımızı koruma ve özgürlüğümüzü sağlama temelinde bu baskılara karşı iradesini ortaya koyma gibi çözüm yöntemleri, irade beyanı ve tutum alma devlet karşıtlığı ve bölünme olarak kesinlikle anlaşılmamalıdır” dedi.

“İRADEMİZE SAYGI DUYULMALI”

Bölge halkının kendi dil, kültür ve yerel iradeleriyle yönetilmek talebine saygı duyulması ve desteklenmesi gerektiğini belirten Aralan, “Bizler merkezden dayatılan, Ankara’dan toplumla uyuşmayan her şeyi yapmak zorunda değiliz. Bizler devletin atadığı vali ve kaymakamlar tarafından yönetilmek zorunda değiliz. Bizler Kürt halkı olarak demokratik ve meşru yöntemlerle kendimizin seçtiği yönetimler tarafından yönetilmeyi demokrasinin gereği olarak görüyoruz” diye konuştu.  Aralan, “Sur, Silopi ve Cizre’de halka yönelik topyekûn imha saldırılar gerçekleşiyor. En son Van ‘da 12 gencin infaz edilmesi Kürt halkına dayatılan imha konseptinin bir devamı. Bütün bu insanlık dışı uygulamaları yapanlar devlet adına yapmaktadır. Böyle bir devlet anlayışıyla barışık olmayacağımız bilinmelidir” ifadesinde bulundu.

“ATANMIŞ BİZİ YÖNETEMEYECEKTİR”

“Yenişehir Halk Meclisi olarak, devleti reddetmeyip, ancak devletin kurumlarıyla bu şekilde yürümeyeceklerini, bunun için de kentte bulunan devletin tüm kurumlarının kendileri için meşruiyetini kaybettiğini” belirten Aralan, “Bu şekli ile devletin hiçbir atanmışı bizi yönetemeyecektir. Bundan sonra halk olarak öz yönetimimizi esas alarak, demokratik temelde yaşamımızı inşa edeceğiz. Yenişehir halkı, seçilmişleri ve kurumsal bileşenleri olarak hukuki hiçbir ölçü tanımayan, sivil insanlarımızı katleden, keyfi muamelelerle insanlarımızı tutuklayan bu tutumlarını kabul etmiyoruz. Bu nedenle kendi özyönetimimizi ilan ediyoruz, kendimizi yönetme kararımızı alıyoruz” diye konuştu.

Yenişehir’de “özyönetim” ilanı Yenişehir’de “özyönetim” ilanı 3

908 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
..