Dolar : Alış : 3.9170 / Satış : 3.9241
Euro : Alış : 4.6375 / Satış : 4.6459
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir9°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 13758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yılmaz: ‘Türkiye’de demokratikleşme süreci kesintiye uğramayacak’

09 Ağustos 2015 - 392 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Yılmaz: ‘Türkiye’de demokratikleşme süreci kesintiye uğramayacak’

Kalkınma Bakanı Yılmaz, “Türkiye’de demokratikleşme süreci hiçbir zaman kesintiye uğramayacak. Kim ne yaparsa yapsın, bunu bozmaya kim gayret ederse etsin, bu yoldan dönmeyeceğiz” dedi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye’de demokratikleşme sürecinin hiçbir zaman kesintiye uğramayacağını belirterek, “Türkiye, her geçen gün daha demokratik bir ülke olacak” dedi. Yılmaz, basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda, terör eylemi gerçekleştirenlerin demokrasiye de kalkınmaya da düşmanlık yaptığını söyledi.

Yılmaz, “Bunu yapanlar insanların özgürlüklerini kullanmalarına engel oluyorlardır ve insanların refahının artmasına darbe vuruyorlardır. Bunu böyle görmemiz lazım. Güneydoğu ve Diyarbakır, uzun süre bunu yaşadı zaten. Bu bölgelerimiz terör, şiddet olmasa çok farklı noktada olurlardı” ifadesini kullandı.

TÜRKİYE 90’LI YILLARA DÖNMEYECEK

Türkiye’nin 1990’lardaki çatışmalı ortama yeniden dönmeyeceğine dikkati çeken Yılmaz, şöyle konuştu:

“Türkiye, artık o yılları geride bıraktı. Türkiye, demokratik bir ülkedir.  Birçok reformla bugünlere geldik ve inşallah bu kazanımlarımızı da titizlikle koruyacağız. Türkiye’de demokratikleşme süreci hiçbir zaman kesintiye uğramayacak. Türkiye, her geçen gün daha demokratik bir ülke olacak. Kim ne yaparsa yapsın, bunu bozmaya kim gayret ederse etsin, bu yoldan dönmeyeceğiz. Kalkınma ve demokratikleşme yolundan vazgeçmeden, vatandaşın emniyetini ve güvenliğini, iş ve yatırım ortamını sağlayarak yolumuza devam edeceğiz inşallah.”

Yılmaz, ülkenin farklı demokratik standartlara ulaştığını vurgulayarak, herkesin istediği partiyi kurabildiğini, sivil toplum kuruluşları aracılığıyla örgütlenebildiğini, medyada istediği gibi fikirlerini beyan edebildiğini dile getirdi.

“TÜRKİYE’DE SİYASİ BİR BELİRSİZLİK GÖRMÜYORUM”

AK Parti’nin erdemli ve ilkeli siyaset sergilediğine dikkati çeken Yılmaz, vatandaşların yüklediği emaneti sonuna kadar sahiplenme siyasetini benimsediklerini söyledi. Parti olarak üzerlerine düşen sorumluluğu sonuna kadar yerine getireceklerini aktaran Yılmaz, “Samimi şekilde çözümler arıyoruz ama nihayetinde hükümetin kurulmaması da dünyanın sonu değil. Hükümet kurulamazsa ne olacağı anasayal çerçevede belli. Dolayısıyla Türkiye’de siyasi bir belirsizlik görmüyorum doğrusu” şeklinde konuştu. Yılmaz, ülkenin kesinlikle geçmişe sürüklenmeyeceğini belirterek, “Türkiye, demokratik standartlarını yükseltmiş bir ülke. Avrupa Birliği üyeleri ile tam üyelik müzakereleri yapan bir ülke şu anda. Türkiye, vesayetçi bir anayasadan sivil anayasaya geçen bir ülke. Fikir konusunda çok önemli mesafeler almış bir ülke” görüşünü paylaştı.

Gazetecilerin sorusu üzerine koalisyon çalışmalarını değerlendiren Yılmaz, “Yeni bir hükümet ortaklığı olsun veya seçim olsun, her halükarda AK Parti olarak biz hem hükümet kurma sorumluluğunu hiçbir ihmale ve boşluğa yer bırakmayacak şekilde yerine getireceğiz hem de siyasi bir parti olarak faaliyetlerimize aralıksız devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

CL8487hWoAECdWM CL8487RWsAAsC-e copyright_aabadoluajansi_2015_20150809122104

211 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika