Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.6484 / Satış : 4.6568
Euro : Alış : 5.4621 / Satış : 5.4720
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yüksedağ: “Hendekleri onaylamıyoruz”

13 Aralık 2015 - 767 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Yüksedağ: “Hendekleri onaylamıyoruz”

Diyarbakır’da grup toplantısı öncesi basın açıklaması düzenleyen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, hendeklerin sadece bir sonuç olduğunu belirterek,”Hendekler biçiminde bir mücadele yönteminin uygulanmasını bizler de onaylamıyoruz. Hendek denen şey sadece bir sonuçtur” dedi.

Diyarbakır’da bu hafta içi sokağa çıkma yasakları nedeniyle grup toplantısı düzenleyecek olan HDP, toplantıya ilişkin basın açıklaması yaptı. Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl Binası’nda düzenlenen toplantıya HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken ve HDP ile DBP yöneticileri katıldı.

HENDEKLER ÇAPINI ÇOK AŞTI

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, şuan gelinen noktanın hendeklerin ve çapının çok aştığını ancak bundan önceki süreçte hendekler ekseninde yapılan tartışmaların bir nebze karşılığının olabileceğini söyledi. Yüksekdağ, önemli olan noktanın siyasi hendeklerin kapatılması olduğuna dikkat çekti. Siyasi hendeklerin ve boşlukların doldurulmadığı sürece koşulların stabilize hale getirilemeyeceğini anlatan Yüksekdağ, “Siyasi zemini stabil hale getirmekte her şeyden önce siyaset kurumlarının işidir. Yürütmenin başındaki hükümet ve merkezi iktidarın görevidir. Geride bıraktığımız süre içerisinde o kadar çok çukur açıldı ki siyaset yolunda o kadar çok hendek açıldı ki 7 Haziran’dan sonraki sürece bir bakın. 28 Şubat sürecine bakılmalıdır. O zaman Türkiye gündeminde hendek mi vardı? Ama o zaman Türkiye bütün kamuoyu olarak gözünü barışın kalıcılığına dikmişti” diye konuştu.

“İLK ÇUKURUN AÇILDIĞI YER 28 ŞUBAT MUTABAKATIDIR”

İlk çukurun açıldığı yerin 28 Şubat mutabakatının yok farz edilmesiyle başlandığını iddia eden Yüksekdağ, “Biz dönüp ısrarla bunları anlattık. Hendekler bir sonuçtur sadece. Hendekler biçiminde bir mücadele yönteminin uygulanmasını bizler de onaylamıyoruz. Hendek denen şey sadece bir sonuçtur. Siyasette asıl hendek 28 Şubat mutabakatının yok hükmünde açıldı. Zemin destabilize hale geldi. Hendek konusunun gündeminde halkın çok büyük itirazı vardır. Benim irademi yok saydın ne anlama geliyor. Çözüm iradesi ve barış masası yok sayıldı. İtiraz aslında bunadır” şeklinde konuştu. Öte yandan HDP, 15 Aralık’ta grup toplantısını Diyarbakır’da düzenlemeye karar verdi.

DİYARBAKIR'DA GRUP TOPLANTISI ÖNCESİ BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLEYEN HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ (HDP) EŞ GENEL BAŞKANI FİGEN YÜKSEKDAĞ, HENDEKLERİN SADECE BİR SONUÇ OLDUĞUNU BELİRTEREK, "HENDEKLER BİÇİMİNDE BİR MÜCADELE YÖNTEMİNİN UYGULANMASINI BİZLER DE ONAYLAMIYORUZ. HENDEK DENEN ŞEY SADECE BİR SONUÇTUR" DEDİ. (BURAK EMEK/DİYARBAKIR-İHA)

 

343 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika