Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14141 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yüksek: “Hak ve özgürlük bedel verilmeden kazanılmıyor”

01 Mayıs 2016 - 601 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Yüksek: “Hak ve özgürlük bedel verilmeden kazanılmıyor”

1 mayıs isci bayrami (5) - Kopya

yüksek 1 mayıs mitingi - Kopya

1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle düzenlenen mitingde konuşan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran yüksek, hak ve özgürlüklerin bedel verilmeden kazanılmadığına işaret ederek, “Kürt halkı işçi ve emekçilerle birlikte demokratik özerklik mücadelesini yürütmesi gerekir” dedi.

Diyarbakır’daki sendikalar tarafından 1 Mayıs İşçi Bayramı mitingi düzenlendi. 5 Haziran Meydanında (İstasyon Meydanı) emek örgütleri tarafından düzenlenen 1 Mayıs İş Bayramı mitingine çok sayıda STK ve siyasi parti temsilcileri ile binlerce emekçi katıldı.

“HAK VE ÖZGÜRLÜK BEDEL VERİLMEDEN KAZANILMIYOR”

Mitinge katılan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek burada yaptığı konuşmada, Hak ve özgürlüklerin bedel verilmeden kazanılmadığını belirterek, “Bizim daha fazla mücadele etmemiz ve hak özgürlük alanını daha fazla genişletmemiz gerekiyor. Bugün binlerle alandayız ama milyonlarla alanlara çıkarsak işte o zaman egemen sınıfı geriletebilir ve insanca yaşayabileceğimiz koşullara ulaşabiliriz. Kürt sorunu da emek sorunu da bütün yakıcılığı ile devam ediyor” dedi.

“İŞÇİ VE EMEKÇİLERLE BİRLİKTE DEMOKRATİK ÖZERKLİK MÜCADELESİ YÜRÜTÜLMELİ”

Yüksek, Kürt halkının işçi ve emekçilerle birlikte demokratik özerklik mücadelesini yürütmesi gerektiğine işaret ederek, “Demokratik özerklik mücadelesini çarpıtanlara kanmayalım. Savunduğumuz demokratik özerklik modeli ile birlikte halklar adaletli ve eşit bir paylaşım sahibi olacaklar. Biz bu modeli Türkiye ve Ortadoğu’da hayata geçirmek istiyoruz” diye konuştu.

“ÖCALAN’IN ÖZGÜR OLMASI GEREKİR”

Abdullah Öcalan’ın bir an önce özgür olması ve bu süreci yerinde izlemesi gerektiğine değinen yüksek, “Çözümün yolu Abdullah Öcalan’ın süreci bizzat yönetebileceği bir konumda olması gerekiyor. Mandela gibi özgür olması ve çözümü yürütmesi gerekiyor. Ezilen ve öteki kabul edilen herkesin özgürleşeceği bir projeyi hayata geçirmek gerekiyor. Kurt hakkının Ortadoğu’yu değiştirecek kapasitede olduğunu herkes biliyor. Kurt halkı kendini özgürleştirdiği gibi Ortadoğu’yu da özgürleştirecektir” dedi. (Sait BAYRAM’ın Haberi)

363 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika