Dolar : Alış : 3.8275 / Satış : 3.8344
Euro : Alış : 4.5128 / Satış : 4.5210
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir14°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 13801 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Akademisyenlere destek!

19 Ocak 2016 - 483 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Akademisyenlere destek!

KESK, DİSK, TMMOB ve TTB barış bildirisini imzalayan akademisyenlerini desteklemek amacıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “Akademi barıştır, barış engellenemez” pankartı açılırken, “Düşünceyi cezalandırmak otoriteliktir”, “Barış için emir değil fikir gerekir”, “Hocam bana barışı anlatın bende size savaşı anlatayım” yazılı dövizleri taşındı.

Akademisyenlerin imzaladığı “barış metnine” bir destek de Diyarbakır’dan geldi. KESK, DİSK, TMMOB ve TTB barış bildirisini imzalayan akademisyenlerini desteklemek amacıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya emek ve meslek örgütü temsilcileri ve üyelerinin yanı sıra nöbet eyleminde bulunan sağlık çalışanları da destek verdi.

 “HOCAM BANA BARIŞI ANLATIN”

“Akademi barıştır, barış engellenemez” pankartı açılırken, “Düşünceyi cezalandırmak otoriteliktir”, “Barış için emir değil fikir gerekir”, “Hocam bana barışı anlatın bende size savaşı anlatayım” yazılı dövizleri taşındı. Açıklamayı yapan Eğitim Sen 1 No’lu Şube Başkanı İkram Atabey, “yasama yürütmenin tek elden toplandığı, hukukun askıya alındığı, halkın istemlerinin hiçbir şekilde dikkate alınmadığı, farklı fikirlerin abes karşılandığı bir ülkenin kör karanlığa saplanacağını” söyledi.

“ANNE BAK KRAL ÇIPLAK”

Atabey, akademisyenlerin imza attığı barış metninin “Anne bak kral çıplak” durumunu ortaya çıkardığını belirterek, akademisyenlerin geleneksel devlet siyasetinin ağır saldırısına uğratıldığını bununla da cadı avı başlatıldığını ileri sürdü. Atabey, “Türkiye’nin geçmiş tarihinde de ülkenin Başbakan ve Cumhurbaşkanı tarafından akademisyenlerini hedef gösterildiğini” ileri sürerek, “Günümüzde ise Akademisyenlere yönelik müsvedde, hain, mandacı, gidip dağa çıksınlar hendek kazsınlar gibi sözler kullanılmakta ülkenin aydınlarına dönük linç kampanyası başlatılmıştır. Bizlerde bu sürecin arkasında değil bizzat içerisinde olacağız” diye konuştu.  Açıklama “Direne, direne kazanacağız” sloganı ile son buldu.

Akademisyenlere destek!

258 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika