Dolar : Alış : 4.0848 / Satış : 4.0922
Euro : Alış : 4.9862 / Satış : 4.9952
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bağlar halkı endişeli!

29 Mart 2016 - 1.190 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Bağlar halkı endişeli!

“Burada karakol yapılacak” denilerek önce boşaltılıp daha sonra iş makineleriyle yıkılan, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde, 5 Nisan Mahallesi Nükhet Coşkun Caddesi üzerinde bulunan 1 Nolu Sağlık Ocağı’nda tedavi gören yurttaşlar, tedavilerinin nerede yapılacağı konusunda henüz bir bilgi alamadıklarını belirtti. DİHA’da yer alan habere göre, 50 yıldır faaliyet gösteren sağlık ocağında tedavi gören özellikle yaşlı yurttaşlar, evlerine yakın olması itibariyle rahatlıkla kullandıkları ve yıkılmış bir şekilde olan sağlık ocağının arazisine gelip burada bekliyorlar.

“BURANIN KARAKOLA İHTİYACI YOK”

Sağlık ocağında tedavi gören bütün yurttaşlar gibi kendisinin de yıkıma ve karakol yapımına karşı olduğunu ifade eden 62 yaşındaki Fadıl Örek, 1 Nolu Sağlık Ocağı’nın kendilerine yakın olduğunu, bu sayede çocuklarını acil durumlarda buraya götürdüğünü belirtti. Sağlık hizmetlerinin karakol yapımından önce gelmesi gerektiğini belirten Örek, “Sağlık ocağını yıktılar, karakol yapacağız diyorlar da kaç nüfus gidiyoruz bu sağlık ocağına bundan haberleri var mı? Burada 3 tane mahalle var. Her mahallede 4 bin nüfus var, bunların içinde çocuklar var, kadınlar var. Biz sağlık hizmetlerimizi bu sağlık ocağında görüyorduk. Yani millet barışın peşinden koşuyor, devlet de her yeri yıkma peşinde koşuyor. Buranın karakola ihtiyacı yok, karakol yapılmasın” dedi.

“GÜNLÜK TEDAVİ GÖRÜYORDUM”

Parkinson hastası olan 83 yaşındaki Mehmet Demir de, sağlık ocağında günlük tedavi gördüğünü ve geçirdiği ameliyat nedeniyle düzenli olarak ilaç kullanmak mecburiyetinde olduğunu vurguladı. Tedavi gördüğü sağlık ocağının yıkıldığı yerde bekleyen Demir, “Burada günlük tedavi görüyordum, ilaçlarımı yazdırıyordum. Sağlık ocağına çok yakın evimiz, uzun mesafe yürüyemiyorum. Şimdi nereye gideceğimi bilmiyorum, söylemediler” şeklinde konuştu.

“ONLAR SADECE DOKTOR DEĞİL AİLE GİBİYDİ”

Sağlık ocağının kuruluşundan bu yana ailesinin ve kendisinin burada hizmet gördüğünü söyleyen 50 yaşında ve yüksek tansiyon hastası İsmail Ay ise, nerede tedavi göreceklerini bilmediklerini söyledi. Ay, “Sağlık ocağı açıldığından bu yana bizim aile bu sağlık ocağına geliyordu. Yüksek tansiyon hastalığım var fakültede tedavi gördükten sonra, evraklarımı bu sağlık ocağına aldım ve tedavime burada devam ettim. Sürekli gittiğimiz bir doktor var adı Veysel Koca, onun tayinini Fakülte hastanesine verdiler. Diğer doktorumuzda Ahmet Koca, biz bu doktorların yanında tedavi görüyorduk. Bundan sonra nereye gideriz bilmiyorum. Bize bir bilgi de vermediler” diye ifade etti.

bağlar halkı

430 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika