Dolar : Alış : 4.0758 / Satış : 4.0832
Euro : Alış : 4.9720 / Satış : 4.9809
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bakan Müezzinoğlu Diyarbakır’da

04 Şubat 2016 - 686 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Bakan Müezzinoğlu Diyarbakır’da

Bölgedeki sağlık yöneticileri ile yapılacak toplantıya katılmak üzere Diyarbakır’a gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Milletimiz bu terörizmin altında ödediği ağır bedellerinden de kurtulacaktır diye ümit ediyorum. Hep birlikte bir taraftan insanı yaşatma duyarlılığı gösterirken, bir taraftan da insanımıza ağır bedeller ödeten teröre ve terörizme de hep birlikte dik duruşun güzel, güçlü örneklerini sunmaya da devam edeceğiz” dedi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, dün sabah saatlerinde Diyarbakır’a geldi. İlk olarak Diyarbakır Valiliği’ni ziyaret eden Bakan Müezzinoğlu, valilik şeref defterini imzaladı. Daha sonra valilik makamına geçen Bakan Müezzinoğlu, burada açıklamalarda bulundu. Bakan Müezzinoğlu, kentteki sağlık hizmetlerinin değerlendirilmesi, hem Diyarbakır’daki sağlık yöneticileri ile hem de bölge illerdeki sağlık yöneticileri ile bölgenin sağlık değerlendirmesini yapmak için Diyarbakır’a geldiğini söyledi.

Bakan Müezzinoğlu, “4-5 aydır güvenlik açısından gerek Diyarbakır insanımızın gerekse bölgedeki insanımızın bazı sorunları var. Bu, sağlık alanında hizmetleri sunumumuzda bazı zorlukları yaşamamıza vesile oluyor. Veya vatandaşımızın hak ettiği güçlü hizmetleri alımında da bazı aksamalara vesile oluyor. Biz arkadaşlarımız ile bunları daha ideal noktaya nasıl taşırızı değerlendireceğiz. Ama esas arzumuz bu sokakların bu şehirlerin kardeşlik şehri, medeniyet şehri değerlerimizi kültürlerimizi farklılıklarımızı zenginlik olarak yaşayabileceğimiz o medeniyet sürecine yeniden en kısa zamanda taşımayı arzu ediyorum. İnşallah en kısa zamanda da huzurlu güvenli, geleceğe umutla bakan gelecek vizyonlarını konuşabilen noktaya da en kısa zamanda gelmeyi temenni ediyorum” diye konuştu.

SAĞLIK TEMSİLCİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ

Daha sonra DSİ toplantı salonuna geçen Bakan Müezzinoğlu, burada bölge sağlık temsilcileri ile değerlendirme toplantısına katıldı. Burada kısa bir konuşma yapan Bakan Müezzinoğlu, şunları söyledi: “Milletimiz bu terörizmin altında ödediği ağır bedellerinden de kurtulacaktır diye ümit ediyorum. Hep birlikte bir taraftan insanı yaşatma duyarlılığı gösterirken, bir taraftan da insanımıza ağır bedeller ödeten teröre ve terörizme de hep birlikte dik duruşun güzel, güçlü örneklerini sunmaya da devam edeceğiz.” Bakan Müezzinoğlu’nun konuşmasının ardından toplantı basına kapatıldı. Bakan Müezzinoğlu, Diyarbakır’da hastane ziyareti gerçekleştirdi.  Bakan Müezzinoğlu ardından AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU DİYARBAKIR’DA

349 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika