Dolar : Alış : 4.0848 / Satış : 4.0922
Euro : Alış : 4.9862 / Satış : 4.9952
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bakan Tüfenkçi, Çınar’ı ziyaret etti

15 Ocak 2016 - 929 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Bakan Tüfenkçi, Çınar’ı ziyaret etti

Bakan Tüfenkçi ve beraberindekiler, Çınar ilçesinde düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Mehmet Erol Çiftçi ile kızı Mevlüde İrem’in Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Bakan Tüfenkçi ve beraberindekiler, daha sonra bombalı saldırının yaşandığı Çınar ilçesine hareket etti. Bakan Tüfenkçi ile eski Bakan Mehdi Eker ve beraberindekiler ilk olarak, patlamada hayatını kaybeden Açıkgöz ailesinin taziyesine katıldı. Bakan Tüfenkçi ve beraberindekiler, burada dua okuduktan sonra, patlamada iş yerleri zarar gören esnafı gezdi. Bakan Tüfenkçi, esnaf gezisinde yaptığı açıklamada, devletin zararları karşılayacağını belirterek halka destek olacaklarını söyledi.

ESNAFI VE PATLAMANIN OLDUĞU ALANI ZİYARET ETTİ

Bakan Tüfenkçi ve beraberindekiler, esnaf ziyaretinin ardından patlamanın yaşandığı alana gelerek incelemelerde bulundu. Burada bir konuşma yapan Bakan Tüfenkçi, Sultanahmet’te, Suruç’ta, Fransa’da patlatılan bomba ile Çınar’da patlatılan bombanın aynı olduğunu söyledi. Bakan Tüfenkçi, “Bu sivilleri bu bebekleri bu perişan anneleri görmeyenler şurada polislerin eşlerini bebekleri yakanlar aynı zamanda Sultanahmet’te hiç ilgisi olmayan alman turistlere karşı yapılan patlatmanın aynısıdır. Önemli olan insanları öldürmek değil insanları yaşatmaktır. Terör örgütü bölge insanının kalkınmasını istemiyor. Bölge insanının iş sahibi aş sahibi olmasını istemiyor. Şu esnafın halini görüyorsunuz. Ticaret erbabının halini görüyorsunuz. Umuyorum ki bu insanlık artık harekete geçer. Birilerinin yaptığı gibi bu işler sadece devleti kınayarak, bildirilerle olmaz. Eğer siz bildiri yayınlayacaksanız siz terör örgütünün de terör örgütü olduğunu söyleyip artık yeter çekin bu ellerinizi bu insanların üzerinden demesi lazım” dedi.

‘‘EVLERİN ARASINDA PATLATMAK HANGİ VİCDANA SIĞAR”

Daha sonra konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ise, PKK’nin yaptığı bu kanlı eylemi lanetlediğini söyledi. PKK’nın bir kez daha Türkiye’de yaşayan vatandaşlara, özellikle Kürt vatandaşlarına bir kez daha saldırdığını ve zarar verdiğini ifade eden Eker, şu ifadeleri kullandı: “Önceki gün Sultanahmet’teki saldırı ile dün çınarda gerçekleşen saldırı arasındaki benzerlik aslında budur. İkisi de masum insanlara karşı işlenmiş, masum insanların sivil insanların hayatına kastetmiştir. Getirip de burada 1 ton 300 kilo ağırlığındaki bombayı getirip de evlerin arasında patlatmak hangi vicdana hangi insanlığa hangi değere sığar.”

Yapılan incelemenin ardından Bakan Tüfenkçi ve beraberindekiler, önceki gün düzenlenen bombalı saldırı ve çıkan çatışma nedeni ile zarar gören Yeşil Cami’ye geçti. Heyet burada Cuma namazı kıldıktan sonra Diyarbakır’a döndü.

BAKAN TÜFENKÇİ, PATLAMANIN OLDUĞU ÇINAR İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKÇİ: "SULTANAHMET’TE, SURUÇ’TA, FRANSA’DA PATLATILAN BOMBA İLE ÇINAR’DA PATLATILAN BOMBA AYNIDIR" "BİRİLERİNİN YAPTIĞI GİBİ BU İŞLER SADECE DEVLETİ KINAYARAK, BİLDİRİLERLE OLMAZ.  EĞER SİZ BİLDİRİ YAYINLAYACAKSANIZ SİZ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DE TERÖR ÖRGÜTÜ OLDUĞUNU SÖYLEYİP ARTIK YETER ÇEKİN BU ELLERİNİZİ BU İNSANLARIN ÜZERİNDEN DEMESİ LAZIM" GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKCİ İLE GIDA TARIM VE HAYVANCILIK ESKİ BAKANI MEHDİ EKER, DİYARBAKIR'IN ÇINAR İLÇESİNDE PATLAMANIN OLDUĞU YERDE İNCELEMELERDE BULUNARAK, ESNAFLA GÖRÜŞTÜ. (AYDIN YORAT/DİYARBAKIR-İHA)

BAKAN TÜFENKÇİ, PATLAMANIN OLDUĞU ÇINAR İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKÇİ: "SULTANAHMET’TE, SURUÇ’TA, FRANSA’DA PATLATILAN BOMBA İLE ÇINAR’DA PATLATILAN BOMBA AYNIDIR" "BİRİLERİNİN YAPTIĞI GİBİ BU İŞLER SADECE DEVLETİ KINAYARAK, BİLDİRİLERLE OLMAZ.  EĞER SİZ BİLDİRİ YAYINLAYACAKSANIZ SİZ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DE TERÖR ÖRGÜTÜ OLDUĞUNU SÖYLEYİP ARTIK YETER ÇEKİN BU ELLERİNİZİ BU İNSANLARIN ÜZERİNDEN DEMESİ LAZIM" BAKAN TÜFENKÇİ, PATLAMANIN OLDUĞU ÇINAR İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKÇİ: "SULTANAHMET’TE, SURUÇ’TA, FRANSA’DA PATLATILAN BOMBA İLE ÇINAR’DA PATLATILAN BOMBA AYNIDIR" "BİRİLERİNİN YAPTIĞI GİBİ BU İŞLER SADECE DEVLETİ KINAYARAK, BİLDİRİLERLE OLMAZ.  EĞER SİZ BİLDİRİ YAYINLAYACAKSANIZ SİZ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DE TERÖR ÖRGÜTÜ OLDUĞUNU SÖYLEYİP ARTIK YETER ÇEKİN BU ELLERİNİZİ BU İNSANLARIN ÜZERİNDEN DEMESİ LAZIM"

372 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika