Dolar : Alış : 4.0848 / Satış : 4.0922
Euro : Alış : 4.9862 / Satış : 4.9952
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Davutoğlu: “Yepyeni bir Güneydoğu İnşaa edeceğiz”

29 Mart 2016 - 571 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Davutoğlu: “Yepyeni bir Güneydoğu İnşaa edeceğiz”

ahmet-davutoğlu-9

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Bakanlar Kurulu’nun Sur’u kamulaştırma kararına yönelik tepkileri eleştiren Davutoğlu, “Alt yapısıyla, üst yapısıyla yepyeni bir güneydoğu inşa edeceğiz” diye konuştu.

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bakanlar Kurulu’nun aldığı Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki 6 bin 300 parsellik alanın kamulaştırılması kararına karşı çıkanları eleştirdi. Davutoğlu, “Neymiş? Devlet halkın malına el koyuyormuş. Bunların hiç utanması, sıkılması yok. Bu Sur’dan, Cizre’den bize gelen şikayettir. Halka ’Yatarken kapılarınızı açık bırakın’ derken neredeydi bunlar? Ne demek bu? Yani mahremiyetiniz bile artık yok, demek. Ev mahremiyetine, aile namusuna bile saygısı olmayan bu hain odaklara biz o şehirleri, o aileleri terk eder miyiz?” diye konuştu.

Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

 “YEPYENİ BİR GÜNEYDOĞU İNŞA EDECEĞİZ”

“Çok kısa süre içerisinde göreceksiniz. Alt yapısıyla, üst yapısıyla, sosyal imkanlarıyla yepyeni bir güneydoğu inşa edeceğiz. Modern Moğollar’a, barbarlara inat inşa edeceğiz. Bu yeniden inşa sürecinde bölgenin tüm tarihi ve kültürel dokusu aynen korunacak. Sömürgecilere, geçmiş Haçlı zulmüne inat, onları taklit eden bu piyonlara rağmen bunları yapacağız.

“NEYMİŞ? DEVLET HALKIN MALINA EL KOYUYORMUŞ”

“Biz bu inşa faaliyetine girerken buraları yıkan o hain odaklar bu sefer halkın karşısına başka bir argümanla çıkıyor. Neymiş? Devlet halkın malına el koyuyormuş. Bunların hiç utanması, sıkılması yok. Bu Sur’dan, Cizre’den bize gelen şikayettir. Halka ’Yatarken kapılarınızı açık bırakın’ derken neredeydi bunlar? Ne demek bu? Yani mahremiyetiniz bile artık yok, demek. Ev mahremiyetine, aile namusuna bile saygısı olmayan bu hain odaklara biz o şehirleri, o aileleri terk eder miyiz? O gün onlara ses çıkarmayanlar, orada imar ve inşa faaliyetine girdiğimiz için bu çerçevede attığımız adımları ’Devlet halkın malına el koyuyor’ diye ifade ediyorlar. Türkiye demokratik hukuk devletidir. Her mülkiyet en temel haktır ve mutlaka korunacaktır. Halkın malına madem bu kadar değer veriyordunuz da neden bu halkın evlerinin önüne çukur kazmak için iş makinalarını teröristlerin emrine verdiniz? O zaman sahip çıksaydınız ya halkın malına. İnşallah tüm imkanlarımızla kısa bir sürede terör örgütünün tahribatını izlerini şehirlerimizden sileceğiz. Alt yapısıyla, üst yapısıyla, sosyal imkanlarıyla eskisinden daha iyi daha yaşanılabilir şehirler inşa edeceğiz. Çok kısa bir süre içinde yepyeni bir Güneydoğu, yepyeni bir Doğu Anadolu inşa edeceğiz. Demirtaş’ın vize serbestisi geldiğinde Kürtler Avrupa’ya gider demesine inat, Avrupa’da yaşayan Kürt vatandaşlarımız tekrar doğdukları, büyüdükleri topraklara; bizim yeniden inşa edeceğimiz güzel şehirlere geri dönecekler”

“CHP, MARJİNAL SİLAHLI SOL ÖRGÜTLERLE İTTİFAK YAPIYOR”

“Dayanışma göstereceğimiz yerde hiç görünmediği gibi bir de terörle mücadelemizde köstek oluyor. Terör örgütlerine esaslı tek bir laf söylemeden sürekli olarak devleti, hükümeti yıpratmaya çalışıyor. Çok açık söylüyorum. Bunun muhalefet yapmakla bir ilgisi yok. CHP, paralel yapıyla marjinal silahlı sol örgütlerle ittifak yaparak sadece AK Parti’ye muhalefet yapmış olmuyor aynı zamanda Türkiye’ye muhalefet yapıyor. Sayın Kılıçdaroğlu, ’yeni CHP’ diyerek geldiği parti başkanlığında eski CHP’den bile geriye düşmüştür”

“CHP VE HDP, BAAS İDEOLOJİSİNİN TÜRKİYE TEMSİLCİLERİ”

“Aynı şekilde Demirtaş da geçtiğimiz günlerde AB ile vize anlaşmamızla ilgili açıklama yapıyor. AB vizeyi kaldırırsa tüm Kürtler AB’ye gidermiş. Şimdi bu argümanın neresinden tutalım, bunun neresine cevap verelim? Söylediklerinin yalan olması bir yana aklınca AB ülkelerine mesaj veriyor. Türkiye’ye vizeyi kaldırmayın, diyor. Bunların muhalefeti AK Parti’ye karşı olmak için gerekirse Türkiye’ye karşı olmaktan çekinmeyen hastalıklı bir ruh haline dönüşmeye başlamıştır. Türkiye’nin bir muhalefet sorunu olduğu artık tüm kesimlerin ortak kanaati haline gelmiş durumda. Demirtaş yanına yandaş aradığı için de Kılıçdaroğlu’na çağrılarda bulunuyor. Kılıçdaroğlu da sükut ediyor. Bunlar Baas ideolojisinin Türkiye temsilcileri. Birisi Türk Baas’ı CHP, birisi Kürt Baas’ı HDP. İki Baas kardeşliği milli irade AK Parti’ye karşı. Onların koalisyonu hayırlı olsun. Millet bize biz koalisyon istemiyoruz, bize AK Parti yeter; dedi. Şer ittifakının diliyle konuşmakta hiç behis görmüyorlar. CHP’nin paralel yapının ipoteği altına girdiği artık netleşmiştir. Siyasi söylemlerini bile onlardan ödünç alarak siyaset yapamaz haline, onların sözcüsü haline geldiler”

293 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika