Dolar : Alış : 3.9087 / Satış : 3.9157
Euro : Alış : 4.8245 / Satış : 4.8332
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14156 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DİK, Allah için oruç tutacak!

29 Ocak 2016 - 756 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»DİK, Allah için oruç tutacak!

Cizre ve Sur’da devam eden sokağa çıkma yasağının sonlandırılması için harekete geçen Demokratik İslam Kongresi, Cumartesi gününden itibaren “Zulme karşı direniş orucu” tutacak. DİK Sözcüsü Dr. Fadıl Bedirhanoğlu, “Cumartesi gününden başlamak üzere bu ablukalar kaldırılıncaya kadar Allah için oruç tutacağız, sürekli dua edeceğiz ve çağrı yapacağız” diye konuştu.

Demokratik İslam Kongresi (DİK) Cumartesi günü Diyarbakır, Van ve İstanbul da, “Zulme karşı direniş orucu” başlatacak. Ramazan ayında olduğu gibi tutulacak orucun, sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar sona ermesine kadar sürdürülmesi planlanıyor. Tutacakları oruç nöbeti hakkında bilgi veren DİK Sözcüsü Dr. Fadıl Bedirhanoğlu, daha önce de operasyonlara karşı etkinlik ve yürüyüşler gerçekleştirdiklerini, ancak bunun yeterli olmaması üzerine böyle bir eylem gerçekleştirmeye karar verdiklerini belirtti.

“ALLAH İÇİN ORUÇ TUTACAĞIZ”

Sokağa çıkma yasağının kaldırılması için direneceklerini ifade eden Bedirhanoğlu, “Cumartesi gününden başlamak üzere bu ablukalar kaldırılıncaya kadar Allah için oruç tutacağız. Sürekli dua edeceğiz ve çağrı yapacağız. Allah’ın emri Bakara Suresinin 208. Ayeti’nde; ‘Bütün Müslümanlar barış içinde yer almalılar’ der. Onun için bu ilahi emre bütün insanları, yetkilileri, şuan da iktidarı elinde tutan insanları davet edeceğiz. Çözülemeyecek hiçbir şey yok, hiç kimse kimsenin hakkını talep etmiyor, herkes kendi hakkını Allah’ın verdiği hakkı talep ediyor. Onun için hak taleplerine karşı savaş açmak, zora başvurmak dinin hiçbir yerinde aynı zamanda insanlığın da hiçbir yerinde yoktur” diye konuştu.

‘KAVGA EDEN İKİ HALKIN ARASINI BULMAYI ALLAH EMREDİYOR’

Bedirhanoğlu, temel taleplerinin sokağa çıkma yasağının bir an önce son bulması olduğunu belirterek, “Tüm Kürdistan halkını ve duyarlı Müslüman halkını, Allah’ın emrine davet ediyoruz. Hucurat süresinde şöyle bir ayet var: ‘Ey insanlar, ey müminler eğer iki kabileniz, halkınız birbirleriyle kavga durumuna düştüler, size emrediyorum bunların arasını bulmaya çalışın” dedi

Fadıl bedirhanoğlu

430 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika