Dolar : Alış : 3.5504 / Satış : 3.5568
Euro : Alış : 3.8744 / Satış : 3.8814
mediclub
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir25°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 12522 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eş Başkanlar AP’de görüşmeler yapıyor

20 Ocak 2016 - 323 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Eş Başkanlar AP’de görüşmeler yapıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Hatice Çoban, Avrupa Parlamentosu’nda (AP) Türkiye Raportörü Kati Piri ve AP Sosyalist Grup Başkanı Gabi Zimmer’le görüştü.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Hatice Çoban ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, tutuklanan ve görevden alınan DBP’li belediye eş başkanlarının durumu ve yerel demokrasinin içinde bulunduğu kritik aşamayla ilgili Avrupa Parlamentosu’nda (AP) görüşmelerini sürdürüyor.

YIKIMIN BOYUTU ELE ALINDI

Eş Başkanlar, AP Türkiye Raportörü Kati Piri ve Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup Başkanı Gabi Zimmer ile görüştü. Görüşmelerde, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde olan Diyarbakır Surları ve Suriçi’nin çatışmalar nedeniyle yaşadığı yıkımın boyutları, yerel demokrasinin içinde bulunduğu kritik durum ele alındı.  Avrupa Konseyi Bölgeler ve Yerel Yönetimler Kongresi Sekreteryası ile yapılan görüşme sonucunda ise, şubat ayında Brüksel’de yapılacak dönem toplantısına DBP belediyelerini temsilen üç büyükşehir belediye eş başkanının da katılmasına karar verildi.

AP DELEGASYONU DİYARBAKIR’A GELECEK

Yapılan görüşmeler sonucunda, Avrupa Parlamentosu’ndan bir delegasyonun yakın zamanda Diyarbakır’a gelmesi ve yaşanmakta olan süreci yerinde incelemesine karar verildi. Eş Başkanların görüşmelerinin hafta sonuna kadar sürmesi bekleniyor.

2a 3a 4a

123 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika