Dolar : Alış : 3.9608 / Satış : 3.9679
Euro : Alış : 4.8853 / Satış : 4.8941
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14162 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Güvenlik en üst düzeyde

19 Mart 2016 - 593 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»Güvenlik en üst düzeyde

güvenlik en üst seviyede

21 Mart’ta Diyarbakır’da kutlanacak Newroz’a milyonlarca kişi “Direnerek kazanacağız” sloganıyla alana akacak. Newroz kutlaması için hazırlıklar son aşamasına gelirken, güvenlik konusunda yapılan hazırlıklar da son aşamaya gelindi. Tarihi Amed Newrozu’na günlerdir büyük hazırlıklar yapılırken, en önemli hazırlıklardan biri de güvenlik konusu. 136 bin metrekarelik Newroz Parkı’nda hazırlıklar son aşamasına geldi. Bu yılki Newroz’da güvenlik konusunda önemli hazırlıklar yapıldı.

ALANA HİÇBİR ARAÇ ALINMAYACAK

Her yıl seyyar satıcıların hemen Newroz alanının yanında kurulurken, bu yıl tüm seyyar satıcılar Newroz kutlamasının yapılacağı alanınn dışında hazırlanan alanda kurulacak. Yine Newroz alanında canlı yayın yapacak araçların öncesinde plakaları tertip komitesine bildirildikten, sonra alanda çekim yapabilecek. Newroz alanının tamamına hiçbir araç alınmayacak.

“ALANIN TAMAMI TELLERLE KAPLANACAK”

Newroz alanı dün itibari ile giriş çıkışlara kapatılırken, alanda etrafında 24 saat nöbet tutulacak. Newroz alanında ve çevresinde sık sık görevliler dolaşıp alan güvenliğini sağlayacak. Yine herhangi bir sorunda oluşturulan kriz masalarına iletilecek ve anında çözüm sağlanacak. Newroz alanının tamamı tellerle çevrilirken, oluşturulan 5 kapıdan giriş ve çıkışlar sağlanacak.

“İNSANİ KORİDORLAR OLUŞTURULACAK”

Yapılan diğer hazırlıklar konusunda konuşan Amed Newroz Tertip Komitesi üyesi Gani Alkan, 5 bin kişiyle alan güvenliğini sağlayacaklarını söyledi. Alkan, oluşturulacak insani koridorla insanlar güvenli bir şekilde Newroz alanına geçişini sağlayacaklarını söyledi. Güvenlik konusunda anti propaganda yapanlara inat 21 Mart’ta büyük bir güvenlik önlemi alarak halkın huzuru için çabalayacaklarını ifade eden Alkan, Newroz alanın oluşturdukları 5 kapıdan arama noktalarından sonra alana geçeceğini söyledi. Alkan, “Halkımız hiçbir kaygısı olmadan Newroz alanına gelmelidir. Biz halkımızın güvenliğini sağlamak için günlerdir çalışma yürütüyoruz . Halkımızın hiçbir kaygısı olmasın. 21 Mart’ta milyonları aşkın kişiyle alanda olacağız. Alana gelecek her bir kişi kendi güvenliğini sağlayacak bir bilinçle gelecek” dedi. Newroz alanında halkın hiçbir güvenlik sorunu yaşamaması için büyük çaba içinde olduklarını ifade eden Alkan, tüm güvenlik önlemleri aldıklarını ve 21 Mart’ta hiçbir sorun yaşamadan Newroz’u kutlayacaklarını söyledi.

311 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika