Dolar : Alış : 6.5465 / Satış : 6.5583
Euro : Alış : 7.4687 / Satış : 7.4822
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14275 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HÜDA PAR’dan Ankara saldırısına sert tepki

18 Şubat 2016 - 491 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»HÜDA PAR’dan Ankara saldırısına sert tepki

HÜDA PAR Genel Merkezi dün akşam Ankara’da düzenlenen ve 28 kişinin hayatını kaybettiği 61 kişinin ise yaralandığı bombalı saldırıya dair yazılı bir basın açıklaması yayımladı.

Dün akşam saatlerinde Ankara’da bombalı araçla düzenlenen ve 28 insanın ölümü, 61 kişinin ise yaralanmasıyla sonuçlanan olayla ilgili olarak HÜDA PAR Genel Merkezi adına yayımlanan yazılı basın açıklamasındasaldırıyı şiddetle kınanarak, “Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır,  yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.” İfadeleri kullanıldı.

“SALDIRILAR İLE HEDEFLENEN ASIL GAYE İSLAM COĞRAFYASINI İSTİKRARSIZLAŞTIRMAKTIR”

Batılı  emperyalist güçlerin ve yerli işbirlikçilerinin İslam ülkelerini ve Müslümanları karşı karşıya getirme çabası içerisinde olduğu belirtilen açıklamada, “ İslam coğrafyasında şiddetin şiddeti doğuracağı anlayışından hareket eden batılı emperyalist şer güçlerive yerli işbirlikçileri çağdaş sömürgeciliğe dayanan çıkarlarını esas alarak yeni sınırlar çizmek ve yeni bir dünya düzeni kurmak için İslam ülkelerini karşı karşıya getirme çabası içerisindedirler. Bu saldırılar ile hedeflenen asıl gaye ise bütün bir İslam coğrafyasına istikrarsızlığı yayma gayreti ve çabasıdır.” denildi.

“BU EYLEMLERKAOS VE ANARŞİYE HİZMET ETMEKTEN BAŞKA BİR İŞLEV GÖRMEMEKTEDİR”

Türkiye’nin de Suriye gibi bir savaşın içerisine çekilmeye çalışıldığına dikkat çekilen açıklamada, düzenlenen eylemlerin toplumu kaosa sürükleme çabası olduğunun altı çizildi.  Açıklamada devamla, “Bu şeytani plan kapsamında Türkiye’nin de Suriye’ye dönüştürülmek istendiğini çeşitli vesilelerle ve sıklıkla gündeme getirdik. Çatışmaların şehirlere taşınmasıyla başlayan süreç ve son olarak gerçekleştirilen bu saldırının da bu gaye doğrultusunda yapıldığı açıktır.Düzenlenen eylemler ve patlatılan bombalar ile insanların hayatına kast edenler kaos ve anarşiye hizmet etmekten başka bir işlev görmemektedir.” ifadeleri kullanıldı.

GÜVENLİK ZAAFI MI VAR?

“Bundan hareketletoplumu kamplaştırmaya çalışanlara karşı dikkatli olmaya, akl-ı selim ile hareket etmeye, hükümeti bu olayı bütün yönleriyle açığa çıkaracak etkin bir soruşturma yapmaya ve güvenlik zaafı ya da ihmali iddialarını da titizlikle incelemeye davet ediyoruz.” denilen açıklamada HÜDA PAR olarak, bir insanın haksız yere öldürülmesini bütün insanlığın öldürülmesi gibi gördükleri belirtilerek “Bu saldırıyı gerçekleştiren tetikçileri ve arkasındaki asıl azmettirici güç veya güçleri lanetlediğimizi belirtiyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileklerimizi yineliyoruz.” İfadeleri kullanıldı.

HÜDA PAR, Cizre raporunu açıkladı1

314 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
..