Dolar : Alış : 4.7207 / Satış : 4.7292
Euro : Alış : 5.5240 / Satış : 5.5339
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14243 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Suriye’den bin 50 cenaze geldi; 300’ü IŞİD üyesi

23 Temmuz 2015 - 471 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Suriye’den bin 50 cenaze geldi; 300’ü IŞİD üyesi

Ankara’nın deneyimli gazetecilerinden Deniz Zeyrek, son 1 yılda Türkiye’den gidip IŞİD saflarında savaşan 300 civarından insanın cenazesinin geldiğini söyledi. Zeyrek, “Çok üst düzey yetkilinin bir sohbet sırasında paylaştığı rakamlar; Türkiye’ye son 1 yılda Suriye’den bin 50 cenaze gelmiş. Bunlardan 750’si PYD/YPG saflarında, yani PKK saflarında IŞİD’e karşı savaşanlar. 300 civarında da IŞİD saflarında savaşanlar. Yani bu rakam çok büyük bir rakam.” dedi.

ÜST DÜZEY BİR YETKİLİDEN ALDIĞI RAKAMLAR

CNN Türk’te yayınlanan ‘Parametre’ programında konuşan Zeyrek, Türkiye’den giderek Suriye’de savaşanlarla ilgili çok üst düzey bir yetkiliden aldığı rakamları paylaştı.

BİN 50 CENAZE GELMİŞ! 750’Sİ PYD SAFLARINDA SAVAŞANLAR, 300’Ü İSE IŞİD

Zeyrek, “Türkiye’ye son 1 yılda Suriye’den bin 50 cenaze gelmiş. Bunlardan 750’si PYD/YPG saflarında, yani PKK saflarında IŞİD’e karşı savaşanlar. 300 civarında da IŞİD saflarında savaşanlar. Yani bu rakam çok büyük bir rakam. Bu ülkenin çocuklarından 750’si PKK saflarında, 300’ü IŞİD saflarında savaşmış ve Suriye topraklarında ölmüş ve Türkiye’ye cenazeleri getirilmiş insanlardan bahsediyoruz. Hepsinin de yaşları 20’lerde… Yani bu çok büyük bir rakam.

“IŞİD VE PKK’Yİ KONUŞMAMIZ LAZIM”

10 bin civarında IŞİD’e katılım olduğunu belirten Zeyrek, “Bu örgütlerin listelerine baktığımızda kaybettikleri insanların bilgileri oluyor internet sitelerinde. Bakıyorsun Türkiye’nin değişik şehirlerinden insanlar gitmişler, savaşmışlar, ölmüşler, cenazeleri gelmiş. Bir kısmı da hala orada çatışmalara girmeye devam ediyor. Böyle bir durum söz konusu. Sadece vatandaşlarımız değil, coğrafi pozisyonumuz nedeniyle Türkiye’yi bir geçiş noktası olarak kullanmak isteyen yabancılar da söz konusu. Yani yüzde 90’ı IŞİD’e katılmak üzere Türkiye topraklarına gelen, aynı zamanda PYD için de gelen, Londra’dan, şuradan, buradan gelen başka ülke vatandaşları da söz konusu. Böyle bir tablo varken biz sadece 3 gün içinde 34 insanımızı kaybetmişken, bu işin sorumlularını tartışmak yerine yani IŞİD’i, PKK’yı konuşmak yerine ölenleri konuşuyoruz. Ölenler üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorlar.” dedi.

“ADIYAMAN VE CEYLANPINAR’IN SORUMLUSU PKK, SURUÇ’UN SORUMLUSU IŞİD”

Zeyrek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bakıyorum medyaya Suruç’ta ölen 34 gençle ilgili ‘onlar zaten terör örgütü sempatizanıydılar’, PKK’yi bakıyorsun şehit edilen gencecik polislere ‘onlar IŞİD’i destekliyorlardı’ gibi saçma sapan gerekçeler üretilmeye çalışılıyor. Bu işin iki tane sorumlusu var. Adıyaman ve Ceylanpınar’ın sorumlusu PKK’dir. Suruç’un sorumlusu da IŞİD’dir. Ve bizim masaya yatırmamız, önlem almamız, durdurmamız gereken de bu iki örgüttür.”

IŞİD

282 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika