Dolar : Alış : 4.7207 / Satış : 4.7292
Euro : Alış : 5.5240 / Satış : 5.5339
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14243 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP’nin genç adayı iddialı

10 Ekim 2015 - 648 kez okunmuş
Ana Sayfa » kurmanci»CHP’nin genç adayı iddialı

1 Kasım’da gerçekleşecek genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Diyarbakır’da gençlere fırsat verdi. CHP Diyarbakır 9. Milletvekili Adayı 1989 doğumlu genç mühendis Aslı Açıkgöz, siyasette kadına ve gençlere yer verilmesi gerektiğini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençlere verdiği fırsatlar ve bunun yanı sıra özgürlükçü ve barışçıl yaklaşımı nedeniyle CHP saflarında yer aldığını belirten Açıkgöz, CHP’ye fırsat verilmesi halinde halkın refah düzeyinin yükseleceği ve ülkenin kalkınacağını söyledi.

Siyasette kadına yer verilmesini savunan Açıkgöz, “Bunun yanı sıra siyasette de kadının olması gerektiği düşüncesiyle örtüşen; gençlere verdiği fırsatlar, özgürlükçü, demokratik, barışçıl yaklaşımı nedeniyle ülkemizin kurucu partisi olan Cumhuriyet Halk Partisinde aktif olarak çalışmalara katıldım. Uzunca zaman üyesi olduğum partimin teşkilatında bulunmam ve memleketimin sorunlarına duyarlılık göstermek adına memleketim olan Diyarbakır ilinden milletvekili adayı oldum. Halkımızın refahı ve ülkemin kalkınmasında, bu sorumluluğu alıp istikrarla yükselen bir Türkiye inşa edeceğiz” diye konuştu.

Türkiye’nin en büyük sorunun sırasıyla yoksulluk, işsizlik, eğitim ve kadına şiddet olduğunu belirten Açıkgöz, “Artık siyasette gençlere yer verilmesi düşüncesindeyim. Ülkemizin yaşadığı işsizlik ve yoksulluğun yanı sıra eğitim düzeyinin düşük olması ve kadına şiddet had safhada. Halkımızın oylarıyla seçildiğimiz ve iktidara geldiğimiz zaman ilk işimiz ülkemizdeki işsizlik ve yoksulluğa çare bulmak olacak. Bunun yanı sıra şiddete uğrayan kadınlarımız için çalışmalarımız olacak. Eğitimde yeni reformlar hazırlanarak ülkemizin eğitim düzeyini yükseltmek için elimizden geleni yapacağız. Bizlerde Diyarbakır milletvekilleri olarak ilimizin kalkınması için canla başla çalışacağız. Artık sıra gençlerde olmalı ve gençlere fırsat verilmeli” diye konuştu.

Aslı Açıkgöz kimdir?

“1989 yılında Diyarbakır’da doğdum. Ortaöğretimimi Diyarbakır’da tamamlayıp  akabinde yüksek öğrenimime Harran Üniversitesi  Ziraat Fakültesinde devam ettim ve 2012 yılında yüksek öğrenimimi bitirdim. Sonrasında aktif iş hayatına atıldım. İş hayatında kadının gücü ve büyük önemi olduğu kanısındayım. Bu düşüncelerle başarılı bir iş hayatı sürdüm”

ASLI AÇIKGÖZ

359 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika