Dolar : Alış : 4.0848 / Satış : 4.0922
Euro : Alış : 4.9862 / Satış : 4.9952
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Demirtaş: “Hepimizin cumhurbaşkanı sıfatıyla konuşuyor olsaydı dinlerdik”

01 Ekim 2015 - 404 kez okunmuş
Ana Sayfa » kurmanci»Demirtaş: “Hepimizin cumhurbaşkanı sıfatıyla konuşuyor olsaydı dinlerdik”

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TBMM’deki konuşması sırasında genel kurulu neden terk ettikleriyle ilgili “Gerçekten hepimizin cumhurbaşkanı sıfatı ile bunu hak eden bir sıfat ile Genel Kurul’da konuşuyor olsaydı memnuniyetle gider kendisini dinlerdik” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipler Birliği (TTB) heyetiyle görüştükten sonra ortak basın açıklamasında konuştu. Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’deki konuşması sırasında Genel Kurulu neden terk ettikleriyle ilgili, “hepimizin cumhurbaşkanı sıfatı ile bunu hak eden bir sıfat ile Genel Kurul’da konuşuyor olsaydı memnuniyetle gider kendisini dinlerdik” dedi.

Demirtaş’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

‘SAVAŞIN DURDURULMASINI İSTEMEK CESARET İŞİ’

“Bu dönemde yürekten barış diyebilmek cesaret işidir. Savaşı değil, savaşın durdurulmasını istemek cesaret işidir. Birileri son terörist kalana kadar gereğini yapacağız diyerek cesaret gösterisi yaptığını sanabilir. Kanın aktığı yerde 7’den 70’e insanlarımızın öldüğü bu günlerde bu savaş neden yapılıyor demektir cesaret. Kendi paralarımız ile kendi dağlarımız, coğrafyamız bombalanıyor. Kendi paralarımız ile alınmış silahlar, kendi evlatlarımızın ölümüne neden oluyor. Türkiye bu savaş politikasını asla hak etmiyor. Bu savaştan çıkmak son derece mümkün. HDP olarak biz 10 Ekim’de yapacakları büyük Ankara buluşmasına, mitingine anlam veriyoruz. Bu bir siyasi partinin mitingi değil. Parti ayrımı gözetmeksizin 10 Ekim’de Sıhhiye Meydanı’nda herkesin en azından 2 saatini barışa ayırmasını rica ediyorum.

AHMET HAKAN’A SALDIRI

“Siyasi yönlendirme bu işin temel sorumlusudur. Cumhurbaşkanı, başbakan, AKP sözcüleri isim vererek bu gazetecileri alenen hedef göstermiştir.

SANDIK GÜVENLİĞİ

“Sandık güvenliği konusunda ne gerekiyorsa yaparız. Güvenlik tehlikesi oluştuğu an, sandık bölgesi bütün okul kamera ile kayıt altına alınsın insanlar korkmadan gidip oyunu kullansın. Tek bir insanın bile bize partimize korkarak tedirginlikle oy vermesini istemeyiz. Seçim boykotu, iptali , ertelenmesi gibi durumları tartışmanın gereği yok. Bu seçim yapılacak ve bir kez daha etkili bir sonuç elde edeceğiz diye düşünüyorum.

ERDOĞAN’I PROTESTO

“”Siyasi kişilik konuşacak. Gerçekten hepimizin cumhurbaşkanı sıfatı ile bunu hak eden bir sıfat ile Genel Kurul’da konuşuyor olsaydı memnuniyetle gider kendisini dinlerdik. Bir Cumhurbaşkanına gösterilmesi gereken saygıyı da gösterirdik. Bundan hiç gocunmazdık. Hakkı olmadığı halde bir parti genel başkanı olarak genel seçim kampanyası yürüten bir siyasi de Parlamento’da açılış konuşması yapıyor diye dinleme gereği de hissetmiyorum.

‘VALİLER, KAYMAKAMLAR SUÇ İŞLİYOR’

“Yarın işler daha da sarpa sardığında muhtarları da suçlayacaklar. Sorumlu sizdiniz diyerek bu işi muhtarlara kadar götürecekler. Bugün bazı valiler, kaymakamlar suç işliyor örneğin. Bizzat bunun talimatını Cumhurbaşkanı veriyor. Yarın öbür gün inkar edebilir. Benim valilere, kaymakamlara tavsiyem, baki devletin yönetimidir. Siyasi iktidarlar gidicidir. Hukukun dışına çıkmayın . Kendinizi güvenceye alın. Devran döner hükümetler düşer yargı önünde hesap verirsiniz.”

selahattin-demirtaş

241 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika