Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14141 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ensarioğlu: “Oy artışında önemli mesajlar var”

02 Kasım 2015 - 1.359 kez okunmuş
Ana Sayfa » kurmanci»Ensarioğlu: “Oy artışında önemli mesajlar var”

Partisince düzenlenen basın toplantısında 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendiren AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, AK Parti’nin Hem Bölgedeki, hem de Türkiye’deki oy artışında çok önemli mesajların olduğunu vurgulayarak, “Millet öz yönetim ve çatışma istemediğini, milletin yeniden başlayan bu çatışmalı süreci kabul etmediğini, bu çatışmalı süreç karşısında siyasilerin tavırsızlığına bir itirazdı, ikazdı” dedi.

AK Parti İl Başkanlığında 1 Kasım seçimleri sonrası değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya, 1 Kasım seçiminde seçilen AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Ebubekir Bal ile adaylar Beran Çelik, Netice Arslan, Alaattin Parlak, Tahsin Arslan, Aziz Alper Biten, Şafak Yontürk ve Neşet Özden, İl Başkanı Muhammed Akar ve çok sayıda partili katıldı.

Tescil edilmiş bir başarı yakaladık

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Tescil edilmiş bir başarı yakaladıklarını ifade ederek, “Diyarbakır, bölge ve Türkiye halkı bu büyük başarıyla AK Parti’yi tek başına iktidar yapmasıyla ciddi mesajlar vermiştir.7 Haziran’da sandıklar açıldığında nasıl ki Türkiye toplumu çok yerinde mesajlar verdiyse bugünde halkımız bir mesaj vermektedir. Biz de AK Parti olarak halkımızın bu mesajını görüyoruz. Halkımız şiddete ve silaha hayır diyor. Halkımız istikrarsızlığa hayır diyor. Halkımız huzursuzluğa hayır diyor. Faiz ve döviz lobisinin o kirli tezgahlarına hayır demiştir. Uluslararası komploları elinin tersiyle itmiş ve büyük oyunları bozmuştur. Milletin iradesi bir kez daha tecelli etmiş. Ülke halkına 78 milyonunun bu basiretine teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Yeni bir fırsat yakaladık

Yeni bir fırsatın ellerine geçtiğini vurgulayan Akar, “Şimdi yeni bir fırsat var elimizde. Gerçekten AK Parti yüzde 50 gibi büyük bir çoğunluğun desteğini alarak yoluna  devam edecektir. Bizim dediğimiz gibi ‘tek başına iş başına’ diyoruz. Ve Allah’ın izniyle herkesin beklentisi olan çalışmalara başlayacaktır. Gerek siyasi ve demokratikleşme reformları, hukuk, ekonomik ve sosyal reformları halkımızın beklentisi haline gelmiş olan bütün o reformlar yeni AK Parti döneminde gerçekleşecektir. Ve bundan hiç kimse de endişe etmesin. Çünkü 13 yıllık AK Parti iktidarı zaten bundan sonra da yapacaklarımızın teminatıdır” diye konuştu.

Halkımız huzur istiyor

Akar, Halkın huzur istediğine işaret ederek, “Halkımız huzur istiyor. Biz de diyoruz ki şimdi huzur zamanı, barış, el ele yürek yüreğe, kucak kucağa yürüme zamanı. Kazanan Türkiye olmuştur. Kazanan demokrasi ve bütün Milletimiz olmuştur. Sadece AK Parti’nin başarısı değil, bütün Milletimizin Ülkemizin başarısıdır. Herkesi kucaklamaya geldik. Bize oy veren vermeyen herkesin hizmetinde olacağız. Diyarbakır’ın beklentilerini Allah’in izniyle Ankara’ya aktaracağız” dedi.

Sandıklara itiraz edeceğiz

Seçim sonrası sandıkları gözden geçirdiklerini de ifade eden Akar, şöyle dedi: “Sandıklarımızı gözden geçiriyoruz. Bu sandık manipülasyonları ve belki de tespit edebileceğimiz problemleri saptayarak Yargı ve Seçim Kurulu’na da başvuracağız. O yüzden kesin sonuçtan bahsedemiyoruz”

Ensarioğlu: 1 Kasım seçimlerinin önemine işaret ettik

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu ise, 1 Kasım seçimlerinin Türkiye için önemine işaret ettiklerine değinerek, “Türkiye’nin en önemli seçimi dedik. Hem içeride hem dışarıda ülkemize karşı çok ciddi komploların yaşandığı, çok önemli hamlelerin olduğu bir süreçten geçtik. Türkiye’de hiç bir zaman bir araya gelemeyecek şer odakları ittifak halindeydi. AK Parti’ye, Türkiye’nin geleceğine karşı Türkiye’nin istikrarına karşı çok ciddi hamleler var. Böylesi bir ortamda seçime gittik. Diyarbakır’da oylarımızı artırdık. Yüzde 50 oranında bir oy artışı mümkün. Bölgede oylarımızı hemen hemen bütün illerde artırdık. Türkiye genelinde oylarımızı artırdık” şeklinde konuştu.

Bölgede ve Türkiye’de önemli mesajlar var

Hem Bölgedeki hem de Türkiye’deki oy artışında çok önemli mesajların varlığına dikkat çeken Ensarioğlu, “7 Haziran’da bize mesajlar vardı. Biz 7 Haziran’da milletin verdiği mesajı gördük. Algıladık, gereğini yaptık. Ama bu seçimde bölgede mesajlar vardı. Millet öz yönetim istemediğini, çatışma istemediğini, milletin yenden başlayan bu çatışmalı süreci Kabul etmediğini, bu çatışmalı süreç karşısında siyasilerin tavırsızlığına bir itirazdı, ikazdı. Türkiye genelinde de AKParti’nin tek başına iktidarı olmadığı zaman yaşanan kaosun; sıkıntıların, ekonomik ve siyasi krizlerin, ülkemize karşı yapılan bütün komploların ne anlama geldiğini millet iyi gördü ve ülkesine sahip çıktı. Millet partisine, iradesine, geleceğini sahip çıktı. 1 Kasım seçiminden bunu anlamak lazım. Yüzde 50, tarihi yazdı AK Parti’yi. Biz yüzde 50’lilerin oyunu aldık ama Allah’ın izniyle yüzde 100’ün iktidarı olacağız” dedi.

Yapacak çok işimiz var

Ensarioğlu, AK Parti olarak yapacak çok işlerinin olduğunu belirterek, “Bizim yapacak çok işimiz var. Uluslararası hava limanının açılışını yapacağız. Çevre yollarımızın ihalesini yapacağız. Barajlarımızı hızlı bir şekilde bitireceğiz. Bu topraklar suya kavuşacak. Çiftçilerimiz, köylülerimiz zenginleşecek. İşsizlerimiz iş bulacak, Diyarbakır’da ihracat artacak. Sanayileşme, yatırım olacak. Bizim işimiz var. Bizim 2023 hedeflerimiz var. Önümüze bakacağız. Türkiye’nin Dünya’nın 10. büyük ekonomisi yapacağız. 500 milyar dolar ihracat hedefimiz var. Türkiye’yi bu coğrafyanın en önemli ülkesi yapacağız. Türkiye bu coğrafyaya huzur, barış getirecek. Bizim hedefimiz var. Diyarbakır halkının, Kürt halkının, Güneydoğu halkının bizden umudu ve beklentileri var. Halkı tektipleştirmek ve kendine olmayana asla hayat hakkı tanımayan bir siyaset güderek seçimler boyunca halkın iradesine müdahale etmişlerdir. Birçok sandıkta tek kişi oy kullanmıştır. Bunları tespit ettik, İtirazlarımız var. Birçok ilçede olan da olmayan herkesin oyunu kullanmışlardır. Her türlü baskıyı uygulamışlardır. İnşallah bundan sonraki seçimlerde bölgede hür iradesiyle özgür bir şekilde iradelerinin sandığa yansıması için hiç bir baskı altında kalmadan demokrasinin tecellisi için çalışacağız” şeklinde konuştu.  (Sait BAYRAM)

AK Parti (3) AK Parti AK Parti (1) AK Parti (2)

532 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika