Dolar : Alış : 3.9087 / Satış : 3.9157
Euro : Alış : 4.8245 / Satış : 4.8332
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14156 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ensarioğlu’ndan HDP’ye: “Siz kimin piyonusunuz?”

30 Eylül 2015 - 2.612 kez okunmuş
Ana Sayfa » kurmanci»Ensarioğlu’ndan HDP’ye: “Siz kimin piyonusunuz?”

Partisinin düzenlediği aday tanıtım toplantısında konuşan Milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, HDP’yi sert bir şekilde suçladı. 7 Haziran’dan sonra her şey yolunda giderken, 80 milletvekili ile Türkiye’de siyasetin merkezine oturan HDP’nin daha Meclis açılmadan ve ortada bir sebep yok iken, ateşkesi bozduğunu açıkladığını ileri sürerek, “Ve kalktılar başta yatağında yatan polisleri uyurken, askeri eşiyle yolda yürürken, vurdular. Bizim 90’larda Kürtlerin yaşadığı ne kadar JİTEM vari eylem varsa bugün bu Kürt Coğrafyasında maalesef bu anlayışla yapılmaktadır. Ve bu kavga Kürtlerin ve Türklerin kavgası değil. Bunlar kimin piyonlarıdır” dedi.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayları düzenlenen bir tören ile partililere tanıttı. Sur ilçesi’ndeki bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısına, AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayları Galip Ensarioğlu, Ebubekir Bal, Abdullah Atik, Beran Çelik, Tahsin Arslan, Netice Arslan, Şafak Yontürk, Alaattin Parlak, Fatih Kayhan, Aziz Alper Biten ve Neşet Özden, İl Başkanı Muhammed Akar, İl kadın Kolları Başkanı Mukkades Tanılır Evsen, İlçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

İl Başkanı Muhammed Akar’ın açılış konuşmasını yaptığı toplantıda, adaylar tek tek sahneye çağrılarak, partililere tanıtıldı. Tanıtımın ardından söz alan AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, Kendilerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarif ettiği gibi Milli ve yerli adaylar olduğunu ifade ederek, Yerli ve milliden kasıt hiç kimsenin etnik aidiyeti değildir. Yerliden kasıt bu adaylardır. Ben ve arkadaşlarım halkımızın hizmetkarlığına talip olduk. Ve genel merkezimiz tarafından hizmetkarlığıyla şereflendirildik. Bu süre içerisinde ve 7 Haziran’da aday adayı olan bütün arkadaşlarımız en az bizler kadar değerli ve kıymetlidir. Bu tercih Genel Merkez’in bir tercihidir. Ama bu demek değildir ki, bir üstün vesilesi asla değildir. Aday adayı olan bütün arkadaşlarımız en az aday arkadaşlarımız kadar bu parti içinde kıymetlidir. Aday sıralamasının da bir kıymeti yoktur. Birinci sıra ile 11. sıra arasında hiçbir fark yoktur. AK Parti böyle bir davadır. AK Parti şahsi ikbal ve istikbal arayanların davası değildir. AK Parti bir hak ve Milet davasıdır” dedi.

BU SEÇİM SIRADAN BİR SEÇİM DEĞİLDİR

1 Kasım seçimlerine bir ay gibi bir süre kaldığına hatırlatan Ensarioğlu, “Bu seçim sıradan bir seçim değil. 1 Kasım seçimleri herkes çok iyi bilsin ki, sadece bir seçim ve millettekileri oylanmayacak. Diyarbakır’ın kaderi oylanacak. Güneydoğu’nun kaderi, Kürtlerin kaderi oylanacak. Mazlum bir coğrafyanın kaderi oylanacak. Ümmetin kaderi oylanacak. Bu kadar önemli bir seçimdir. Bütün Ortadoğu kan gölü ve bütün Ortadoğu’da, bütün etnik gruplar, mezhepler ve dinler birbirini boğazlıyor. Bütün emperyalistlerin oyunları bugün Ortadoğu’da sahneleniyor. Buna dur deyecek, bu ateşe su dökebilecek tek bir ülke var o da Türkiye’dir. Seçimler bir tercihtir. Bu tercih siyasi partiler arasında da yapılır. Bu tercih adaylar arasında da yapılır. Bugüne kadar bölgede bir Kürt sorunu, Türkiye’de demokrasi ve özgürlükler sorunu vardı. Şimdi 13 yıldır AK Parti iktidar” dedi.

30 YILDA İLK KEZ ÇÖZÜM SÜRECİ BAŞLATILDI

Bölgede 30 yıldır yaşanan çatışmaların, kanın durması için ilk defa Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Ak Parti hükümetinin bir irade ortaya koyarak, çözüm sürecini başlattığına işaret eden Ensarioğlu, “Var olan sorunu, insanların ölmesin, anaların gözyaşı akmasın diye bir süreç başlattı. Ve yaklaşık 4-5 yıldır çeşitli defalar bir takım provokasyonlar yaşansa bile bir süreç ilerledi. Halkımız umutlandı. Bölgede yatırım alabildiğince hızlandı” dedi.

SİZ KİMİN PİYONUSUNUZ?

Ensarioğlu, 7 Haziran seçimlerinde HDP’nin, ‘Ben Türkiye partisi olacağım. Ben çözümü savunacağım. Ben barışı savunacağım’ dediğini hatırlatarak, şöyle dedi:

“Ve halkta onların bu Türkiyelileşme, barış ve çözüm söylemlerine inanarak, destek verdi. Ama ne oldu? 7 Haziran’dan sonra her şey yolunda giderken, 80 milletvekili ile Türkiye’de siyasetin merkezine oturan HDP daha Meclis daha açılmadan ortada bir sebep yok iken, ateşkesi bozduk dediler. Ve kalktılar başta yatağında yatan polisleri uyurken vurdular. Askeri eşiyle yolda yürürken, vurdular.

JİTEMVARİ EYLEMLER YAPILIYOR

Bizim 90’larda Kürtlerin yaşadığı ne kadar JİTEM vari eylem varsa bugün bu Kürt Coğrafyasında maalesef bu anlayışla yapılmaktadır. Ve bu kavga Kürtlerin kavgası değil. Bu kavga Türklerin de kavgası değil. Bu kavga Türkiye’nin de kavgası değildir. Bunlar kimin piyonlarıdır. İran’ın mı, Almanya’nın mı? Egemen güçlerin mi? Emperyalistlerin mi? Ortadoğu’daki hangi oyunun bir parçasıdırlar ki, bugün bu kardeş kanına sebep oldular. Ve ilk defa bir şey yaptılar. Bütün şehirleri kan gölüne çevirerek, yaşanamaz hale getirdiler. Hayatı durdular. Şimdi 1 Kasım o yüzden önemlidir”

BU SARAYIN SAVAŞI DEĞİL

“Kimse kimseyi kandırmasın” diyen Ensarioğlu, “Silah bırakmayabilir ama bari bu yalanları bıraksınlar artık. Halk bu yalanlara artık inanmıyor. Ve HDP’den ses yok. Nerede HDP milletvekilleri? Ara sıra çıkıp cılız bir sesle diyorlar ki; Saray’ın, Erdoğan’ın savaşı. Koca bir yalan, koca bir iftira. Bu yalanı Milletimiz artık yemez. Kim başlattı bu savaşı, kim ateşkesi bozdu. İnsanları kim öldürüyor. Mahallelerde hendek kim kazıyor. Bombaları kim koyuyor. Yavrularımızı, çocuklarımızı kim öldürüyor. Halkımız bunu çok iyi biliyor. Bu sarayın savaşı değil. Bu savaş Ortadoğu’da yaşanan emperyalistlerin uşağı haline gelmiş bir anlayışın savaşıdır. Biz bu savaşı kabul etmiyoruz. Bütün Sur içinde herkesin evini delip, birbirine bağlamışlar. Halkı tehdit etmişler, 24 saat kapılarınız açık kalsın demişler. İnsanların mahremiyeti, günlük yaşantısı, huzuru kalmadı. İşadamlarını dağa götürüp haraca bağladılar. Şehirleri yaşanmaz hale getirdiler. Hendekler kazıp, bombalar yerleştirip, silahlarla güvenlik güçlerini sivil alanlı bir çatışmaya çekiyorlar. Ve herkesi huzursuz ettiler. Huzur arayanlar 1 Kasım’da gidecek tepkisini ortaya koyacak. Bu şehrin 1 Kasım’da huzuru oylanacak. Yatırımları, barışı ve geleceği oylanacak. Ve barışın adresi AK parti’dir. Güzelliğin, yatırımın adresi Ak Parti’dir” şeklinde konuştu.

Ensarioğlu’nun konuşmasının ardından AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayları, hatıra fotoğrafı çektirdi. (Sait BAYRAM)

DSC_0002 DSC_0070 DSC_0079

520 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika