Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7488 / Satış : 4.7573
Euro : Alış : 5.4929 / Satış : 5.5028
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14271 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kadınlar: ”Davamız haklı bir davadır!”

28 Ekim 2015 - 513 kez okunmuş
Ana Sayfa » kurmanci»Kadınlar: ”Davamız haklı bir davadır!”

Fatih Mahalle Meclisi tarafından yapılan kadın toplantısında konuşan kadınlar, Kürt halkına yönelik gerçekleştirilen saldırıların dünyanın hiçbir yerinde hiçbir örneğinin olmadığına dikkat çekerek, “Çok fazla zulüm var üzerimizde. Bu zulme karşı direnmeliyiz. Sokaklarda alanlarda olmalıyız. Bizim davamız haklı bir davadır. Teslim olmayacağız. Bizden geldiği kadar baş kaldıracağız. Ve Erdoğan’a seçimde alt edeceğiz” dedi.
Bağlar’ın Fatih Mahalle Meclisi, Mahallede bulunan kadınlarla birlikte süreç değerlendirmesi yaparak, kadınlara yönelik ne gibi saldırılar gerçekleştirildi ve seçim çalışmalarının gidişatı konularını tartışmak üzere toplantı gerçekleştirildi. Toplantı demokrasi ve özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirenler anısına saygı duruşu ile başladı. Toplantıda konuşan kadınlar, bütün mahallesinde farklı zamanlarda yapılan toplantılara katılımın önemine dikkat çekerek, “Yoğun ve kritik bir süreçten geçiyoruz. Bize savaş dayatılıyor. Sur, Silvan, Bismil ve Lice ilçeleri  abluka altına alındı ve girişlerimiz silahlarla engellendi. Tarandık. Çok kişi yaralandı ve yaşamını yitirenler oldu. Bu nedenle herkesin bu sürece sahip çıkması gerekiyor. Çocuklarımız yüzünü kapatıp slogan atıyorsa bu savaşı istemediklerindendir. Yok yere kimse tepkisini böylesine dile getirmez” şeklinde konuştu.

‘DEVLET KADINLARDAN KORKUYOR OYSA KADINLAR BARIŞTAN YANA’

Kürt halkının on yıllardır katliamlarla karşı karşıya kaldığını ifade eden kadınlar, “Çocuklarımızı tankın topun önüne attılar. Minicik çocukları katlettiler. Onlar savaşı dayattıkça bizler barışta ısrar ettik. Kadın her alanda barış için alanlardaydı.  Kürt halkı devletin tahammülsüzlüğüne karşı öz yönetimini ilan etti. En vahşi grupları Kürtlere yönlendiriyorlar. Bizler de bunu alanlarda çözeceğiz. Doktorumuzu öğretmenimizi avukatımızı kendimiz eğitip bizi tanımayan devleti bizde tanımayalım. Anneleri neden katlediyorlar. Çünkü kadınlar korkmuyor. Mücadele ediyor korkmuyor ve devlet bunu bildiği için özellikle kadınlara yöneliyor. Beritan nasıl 90’larda düşmana teslim olmayıp kendini uçurumdan attıysa bizler de onların mücadelesini büyüyeceğiz. Kadına tecavüz eden algıyı yıkacağız. Biz yine barıştan yanayız. Kimsenin ölmesini istemiyoruz zaten devlet barıştan korktuğu için saldırıyor ama bizlerde öz savunmamızı geliştireceğiz. Bugün bütün Kürtlerin kaderi birdir. Kendimizi korumak zorundayız. Onlar bir oldursun bin doğacağız. Mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Silvan’da kadınları taradılar Cizre’de Lice de kadına yöneldiler. Çünkü kadınlar korkmadı devlette bu cesaret ten korku. Başkan Öcalan içinde elimizden gelen her türlü çalışmayı yürütecek iz. Ve özgürlüğüne kavuşturacağız. Seçimde de başaracağız ve bu topraklarda barışı getireceğiz” ifadelerinde bulundu.

Kürt halkına yönelik gerçekleştirilen saldırıların dünyanın hiçbir yerinde hiçbir örneğinin olmadığına dikkat çeken Kadınlar, “Çok fazla zulüm var üzerimizde. Bu zulme karşı direnmeliyiz. Ve sokaklarda alanlarda olmalıyız. Cenazelerimiz Parçalanıyor. Bile bile ölüme terk ediliyor. Buna karşı ayaklanmamız gerekiyor. Biz buna teslim olmayacağız. Bizim davamız haklı bir davadır. Teslim olmayacağız. Bizden geldiği kadar baş kaldıracağız. Ve Erdoğan’a seçimde alt edeceğiz” dedi. Sur ilçe abluka altına alındığı sırada katliam girişimine oldukları için devletin kimseyi ilçeye almadığına dikkat çeken kadınlar abluka altındayken geçmemize izin vermemeliydik. Orada çocuklarımız katledildi. Buna izin vermemeliydik. Dünya tümden ayağa kalkmalıdır. Bu zalime karşı ayaklanmamız. Lazım. Düşman başınızın üstünde bekliyor. Artık kendimizi gençlere siper edeceğiz. Konuşmak olmuyor. Bize de silah versinler bizde savaşalım. Çatışmada onlara ulaşamıyoruz artık onların yanında olalım bizde çatışalım. Dışarıdan müdahale etmekle olmuyor” dediler.

28-10-2015-dyb-baglar-kadinlar-toplanti (1) 28-10-2015-dyb-baglar-kadinlar-toplanti (4)

298 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika