Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir23°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kamalak: İnancımızın etrafında birleşmeliyiz

16 Ekim 2015 - 501 kez okunmuş
Ana Sayfa » kurmanci»Kamalak: İnancımızın etrafında birleşmeliyiz

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, İslam inancı etrafında birleşilmesi gerektiğini söyleyerek Müslümanların birlikteliğine vurgu yaptı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve bir grup partili,  çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a geldi. Cuma namazını Ulu Camii’nde kılan Kamalak, çıkışta açıklamalarda bulundu. Bütün insanlığın bir bunalım içinde olduğunu söyleyen Kamalak, küfür ehlinin Müslümanlara karşı birleştiğine ve oyunlar oynadığına dikkat çekerek,  “Kürt’üyle, Türk’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Acem’iyle, Arap’ıyla, Zaza’sıyla, Sünni’siyle ve Alevi’siyle bu oyunu bozmamız gerekiyor.” dedi.

“HEPİMİZİN RABBİ, PEYGAMBERİ, KİTABI VE KIBLESİ BİRDİR”

Bütün Müslümanların, ‘La ilahe illallah’ dediğini belirten Kamalak, “Hepimizin Rabbi, Peygamberi, kitabı ve kıblesi birdir. Bu kadar birlik hepimize yetmiyor mu? Bunun etrafında birleşmemiz lazım. İnancımız etrafında birleşmemiz lazım. Tarihte atalarımızın, dedelerimizin yaptığı gibi karamsarlığa ve ümitsizliğe yer yok. Ne Türk, Kürtsüz yaşayabilir ne de Kürt, Türksüz yaşayabilir. İkisi bir araya geldiğinde, tarihte olduğu gibi inşallah gelişmeler olur ve yeni destanlar yazılır.” şeklinde konuştu. Birlik çağrısında bulunan Kamalak, konuşmasının devamında, şunları söyledi: “Biz Kürt’üyle, Türk’üyle; Rabbimiz bir kitabımız bir Peygamberimiz bir olan kardeşlere çağrı yapıyorum; gelin, Kur’an’ın etrafında birleşelim. İki milyarlık İslam âlemini bir araya getirelim. İslam birliğini kuralım, İslam para birliğine geçelim, İslam kültürel işbirliği teşkilatı kuralım. Ayrılığa değil, birliğe çağrı yapalım. O zaman görürüz ki, şu an paramparça olmuş ümmet tüm insanlığa yol gösterecektir.” Kamalak, açıklamasının ardından beraberindeki heyetle esnafa gül dağıtarak Hz. Süleyman Camii’ne kadar yürüdü.

005c26e0b46ce8056960 75361a1e49616ebf026c

300 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika