Dolar : Alış : 4.0848 / Satış : 4.0922
Euro : Alış : 4.9862 / Satış : 4.9952
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Salim Ensarioğlu: “Barış, Barış, Barış”

03 Ekim 2015 - 1.024 kez okunmuş
Ana Sayfa » kurmanci»Salim Ensarioğlu: “Barış, Barış, Barış”

1 Kasım’da yapılacak Erken Genel Seçimlerde Diyarbakır’dan bağımsız aday olan Devlet eski Bakanı Mehmet Salim Ensarioğlu, seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, bölgeye barış getirmek adına aday olduğunu ifade ederek, seçim gezilerinde sloganının ‘Barış, Barış, Barış’ olduğunu savundu. Kaderinde hep mücadelelerin ön planda olduğunu ifade eden Ensarioğlu, “Mücadelemden hiç bir zaman maddi bir çıkar ön plana çıkarmadım. Hep insanlara hizmet için mücadelede bulundum. 17 yaşından beri bu mücadelede yer alıyorum. Mücadelesiz verilen bir makamı da hiçbir zaman sevmedim” dedi.

1 Kasım Genel Seçimlerinde Diyarbakır’dan bağımsız aday olan Devlet eski Bakanı Salim Ensarioğlu’na ait seçim bürosunun açılışı yapıldı.

Mücadele ile maddi çıkarı ön planda tutmadım

Yoğun bir katılımın olduğu seçim bürosunun açılışında konuşan Diyarbakır Bağımsız aday Salim Ensarioğlu, Her insan dünyaya geldiğinde bazı görevleri kaderinde yazılı olduğunu ifade ederek, “Benim kaderimde hep mücadele olmuştur. Mücadelemden hiç bir zaman maddi bir çıkar ön plana çıkarmadım. Hep insanlara hizmet için mücadelede bulundum. 17 yaşından beri bu mücadelede yer alıyorum. Mücadelesiz verilen bir makamı da hiçbir zaman sevmedim. Benimsemedim. Bizim maddi olarak bir ihtiyacımız ve düşüncemiz yoktur. Maaş ve para gibi bir derdim yok. Düşünmüyorum bile. Seçildiğim taktirde verilecek maaşı Diyarbakır’ın fakur fukarasına hediye edeceğim. Çünkü maddiyata ihtiyacım yok. İhtiyacım olan tek şey, dokunulmazlık zırhını alarak, burada yapılan yanlışları cesaretin ötesinde engelleri kaldırmaktır” dedi.

7 Haziran’ın neticesi Ankara’da yapılan yanlışlardır

7 Haziran’da alınan sonuçların tek sebebi Ankara’da yapılan yanlışların olduğunu ifade eden Ensarioğlu, “Ben şimdi 2011’de de bağımsız oldum. 2015 Haziran seçimlerinde de bağımsız olduğumu açıkladıktan sonra AK Parti beni aday yaptı. Burada sıkıntılar vardı. Neticesi ortada. Bu netice ne bana, ne Diyarbakır ve ne de Güneydoğu halkına aittir. Bu netice Ankara’da yapılan yanlış politikaya aittir” dedi.

İnanmadığım hiçbir konuşmayı yapmam

“İnanmadığım hiçbir konuşma yapmadım” diyen Ensarioğlu, şöyle dedi:

“Söyleyeceklerimi sizinle paylaşacağım zaman zaman. Ben Sayın Çiller ile de Rahmetli Demirel ile de politika yaparken bile hiçbir zaman partinin önüme koyduğu kağıdı okumadım. Diyarbakır ve Güneydoğu’ya geldim. Bakanlığım döneminde Singapur’a görevlendirilmeme rağmen gitmedim. Hep bölgeye geldim. Tanıdım derken bütün bölgeyi karış karış gezdim. Benim görevim buradaki insanları mutlu etmekti. Ben bunun için çalışırken, zaman zaman eski genel başkanlar ve yardımları önüme bazı yazılar bırakarak, bunu okumamı istiyorlardı. Ama ben hiçbir zaman okumadım. Bana söylenen beyanatları okumadım. Benim sözlerim bazı insanları rahatsız etmiştir. Kimse diyebilir mi ki Salim Ensarioğlu, 7 Haziran’da çalışmadı. Oyu yoktu. Diyebilir mi? Peki 7 Haziran’dan sonra 4 ay boyunca bir partide görev mi aldım. Neden? Çünkü konuşmalarım birilerini rahatsız etti. Ama ben pişman değilim. Bunu bugünde yapacağım, yarın da yapacağım. Barış için bu davaya kellemi koydum, koymaya da devam edeceğim”

Barış, barış, barış…

Ensarioğlu, bölgeye barışın gelmesi için mücadele edeceğinin altını çizerek, “İnşallah barış için barış barış… Ben Kürt olarak, Zaza olarak Diyarbakır’lı olarak iftihar ediyorum kendimle. Demokratik bir Türkiye cumhuriyetinin vatandaşı olmaktan da iftihar ediyorum. Ancak eksikliklerimizi tamamlamak şartıyla, çünkü çok fazla eksiğimiz var. Türkiye’nin kardeşliği ile iftihar ediyorum.  Bütün dinlere, inançlara saygım vardır. Bundan sonra da böyle devam edecek.

Bu kavga ne diye?

Bugün Diyarbakır’da yaşayan insanlar endişeli ve tedirginler. İnsanlarımız bunu hak etmiyor. Kimse bu olayları hak etmemiştir. Barış olmalıdır. Bu kavga niçin veriliyor. Niçin 6 Haziran’dan sonra bu olaylar başladı. Buna iyi bakmak lazım. Neden gençlerimiz ölüyor. Neden asker ve polisimiz ölüyor. Bu kavga niye. Onun altında ne yatıyor? Bana dünyanın tapusunu verseniz bile bir insanın bir damla kanı akmaması için red ederim. Bugün varız yarın yokuz. Biz en büyük sınavı Allah’ın huzurunda veririz. Zulme ve baskıya karşı çıktım.

Kimsenin önünde boynumu eğmem, sizde öyle yapın

Devletin baskısına bile karşı çıktım. Cezaevine girdim çıktım. Bu yaşamımda kimseye boyun eğmem. Sizinle benim aramıza kimseyi sokmuyorum. Ben boynumu onun önünde eğilirim. Bağlar’da çıplak ayağıyla gezen çocuğun ayağının başımın üzerinde yeri var. Hiçbir zaman makam ve para için başımı eğmedim, eğmeyeceğim. Seçim çalışmalarımızı hayırlı uğurlu olsun. Sakın ola başınızı eğmeyin. Dik durun. Bu kan dursun, barış olsun. Çatışmalarda yaşamını yitiren asker, polis ve gençlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Acılarını paylaşıyorum. Hiç kimseye ayırım yapmıyorum. Lütfen bu barışı ve beraberliği sağlayalım. Kimse ile kavgamız yoktur. Kimseden de bir endişemiz yoktur. Herkes bizim kardeşimizdir.” (Sait BAYRAM)

Salim Ensarioğlu (2) Salim Ensarioğlu (3) Salim Ensarioğlu (1)

388 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika