Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14141 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ABD Konsolosu Akar’ı ziyaret etti

15 Ekim 2015 - 373 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»ABD Konsolosu Akar’ı ziyaret etti

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere, Diyarbakır’ a gelen Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’nin yeni göreve başlayan Adana Başkonsolosu Linda Stuart Specht, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akara nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler ve son dönemlerde artan terör olayları ele alındı.

İl Başkanlığında gerçekleşen ziyarette konuşan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, AK Parti hükümetleri olarak etnik kökeni ne olursa olsun, Ortadoğu’da yaşayan herkesi kardeş olarak gördüklerini belirterek bütün çabalarının Ortadoğu’ya bir an önce istikrarın, huzurun, güvenin gelmesi olduğunu kaydetti. Akar, Ortadoğu da yaşayan herkes kardeşimizdir, bizim onlarla tarihsel bağlarımız vardır. Biz orada ölümlerin olmasını istemiyoruz. Onlarla el ele verip huzur, güven ve barış ortamını bozmak isteyenlere karşı birleşeceğiz. Bunu yaparak bin yıldır süren kardeşliğimizi devam ettireceğiz. Bu durum tüm dünyaya ve Ortadoğu’ya örnek olacaktır” dedi. Ortadoğu da yaşanan çatışmaların birçok İnsanın ölümüne yol açtığını aktaran Akar, Türkiye’nin bölgede aktör rol olduktan sonra, Ortadoğu’da kirli bir savaş yürütüldüğüne dikkat çekti. Akar, “Son süreçte özellikle IŞİD üzerinde bir takım odaklar Ortadoğu’yu bir kan gölünü çevirmenin gayreti içerisine girdi. Türkiye’nin tarihi Misyonuna yeniden dönerek, Ortadoğu’da barışın sağlanması ve beraberinde Türkiye’nin İslam dünyasının bütünleştirici rolünü gerçekleştirdiğine inanıyoruz. Dedi.

TERÖR İLE HİÇBİR HAK KAZANILAMAZ

Son dönemlerde yaşanan terör olaylarına da değinen Akar, yaşanan terör olaylarının tamamen ahlak dışı, olduğunu ve halkın buna sessiz kalamayacağını belirterek, ‘’Terörün insanlık suçu olduğunu, Terörün haklı bir gerekçesi olamayacağını ve Terörle ile hiçbir hakkın kazanılamayacağını söyledi. Terörü susturacak olan, milletin birlik ve beraberliği olduğuna vurgu Yapan Akar, Türkiye, tarihinde benzeri birçok zorluğu atlatmış güçlü bir devlettir. Milletimiz el ele vererek bu günleri de atlatacağımıza inanıyoruz. Teröre hayır diyen, milletimizin birlik ve beraberliğini isteyen herkesi, sesini yükseltmeye davet ediyoruz. Terör bu toprakları terk etmeli. Biz milletimizi, ülkemizi, insanımızı seviyoruz” Ülkemizde Dini, Dili, Irkı ve siyasi görüşü ne olursa olsun 80 Milyon vatandaşın hakkını savunup her kesin ve her kesimin adilce yaşayabileceği, bir ülkeyi hedefliyoruz biz ülkemizi özgür demokratik yaşam standartlarını yükseltmek için çalışıyoruz’’ dedi

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren, Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’nin yeni göreve başlayan Adana Başkonsolosu Linda Stuart Specht, kendisini kabul eden Akara teşekkür ederek, terör konusunda her zaman Türkiye’ye destek olacaklarını ifade etti.

DSC_0015

270 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika