Dolar : Alış : 3.9276 / Satış : 3.9347
Euro : Alış : 4.8223 / Satış : 4.8309
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14142 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Akar: ‘’Çözüm süreci kırmızıçizgimizdir’’

20 Ekim 2015 - 457 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Akar: ‘’Çözüm süreci kırmızıçizgimizdir’’

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Avrupa Birliği, Türkiye Delegasyonu ve Siyasi İşler (ODGP) Basın ve Enformasyon Bölümü Müsteşarı İreneusz  Fidos, Adalet Ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akarı ziyaret ederek, Çözüm süreci ve 1 Kasım 2015 tarihinde gerçekleşecek olan genel seçimler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

İl Başkanlığında gerçekleşen ziyarette konuşan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, çözüm sürecinin devam edeceğini ve çözüm sürecindeki muhataplarının halk olduğunu belirterek, sürecin kendileri için kırmızıçizgileri olduğunu kaydetti.

Akar, Çözüm sürecinde ki hedeflerinin süreci başarıya ulaştıklarını ifade ederken, ‘’bunu yaparken kesinlikle demokrasiden vazgeçmeyeceğiz. AK Parti 13 Yıllık iktidarın Süreçle birlikte, Kürt halkının özgürlük ve hakları konusunda ciddi reformlar gerçekleştirdi. Yıllarca Kürtlere karşı yapılan yanlış politikaların sonucunda kaybolan aidiyet, AK Parti Hükümetleri tarafından süreç ile ilgili yapılan reformlarla tekrardan bu aidiyet duygusunun artmasına vesile oldu. Çözüm süreciyle ilgili hiçbir zaaf söz konusu değildir, kararlılıkla yürütülüyor. Türkiye AK Parti ile 2002 yılından itibaren, tarihinin en kapsamlı demokratik değişim, dönüşüm ve normalleşme süreçlerini yaşıyor. Bu süreçlerde, toplumun tamamım kucaklayan, temel hak ve özgürlükler alanım genişleten, vatandaşların ülkeye aidiyetlerini ve devlete güvenlerini pekiştiren sessiz devrim niteliğinde ileri adımlar atıldı ve köklü reformlar gerçekleştirildi’’ dedi.

HALKIMIZ EKONOMİK VE SİYASAL İSTİKRAR İSTİYOR

1 Kasım 2015 Tarihinde gerçekleşecek olan genel seçimlerine de değinen Akar, Hem bölgede hem de ülkenin genelinde AK Partiye teveccühün arttığını belirterek, Halkın hem ekonomik hem de siyasal istikra istediğini söyledi. Akar, şöyle dedi:‘’Halkımız AK Partinin 13 yıllık iktidarın hizmetlerinin devamını istiyor Halkımız geçtiğimiz 5 aylık sürede bazı şeyleri çok iyi anladı. Halkımız büyük oranda kararını verdi ve inşallah 1 Kasım’da AK Parti’yi yine işbaşına getirecektir. Biz buna yürekten inanıyoruz. AK Parti’nin Misyonu millete hizmet yolunda koşmaktır’’ dedi. Millet olarak birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde olduklarını dile getiren Akar, “1 Kasım genel seçimleri, halkımız için istikrar ve istikbal seçimidir. AK Parti, umudun, istikrarın, milletle yürümenin adresidir. Yeni Türkiye yolunda, 1 Kasım genel seçimleri Türkiye için milat olacaktır’’ dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Avrupa Birliği, Türkiye Delegasyonu ve Siyasi İşler (ODGP) Basın ve Enformasyon Bölümü Müsteşarı İreneusz Fidos ise, çözüm sürecini takdirle karşıladıklarını ve desteklediklerini söyledi.

ak parti il (1) ak parti il (2) ak parti il (3)

224 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika