Dolar : Alış : 4.0848 / Satış : 4.0922
Euro : Alış : 4.9862 / Satış : 4.9952
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP, Diyarbakır’a geliyor

18 Ocak 2016 - 1.738 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»CHP, Diyarbakır’a geliyor

35. Olağan Kurultayı’nda “kardeşlik” vurgusu yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), kurultayın ardından ilk iş olarak Diyarbakır’a gidiyor. Bugüne kadar 6-10 kişilik heyetlerle bölgeye giden CHP, bu kez ise “çıkarma yapmaya” hazırlanıyor. İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat başkanlığında Diyarbakır’a gidecek heyette, CHP’nin İstanbul milletvekilleri, belediye başkanları ve ilçe başkanlarıyla kanaat önderleri yer alacak.

HEYETTE YAKLAŞIK 100 KİŞİNİN YER ALMASI BEKLENİYOR

Kurultayın hemen ardından Diyarbakır’da olacak heyetin amacını anlatan Cemal Canpolat, “Birlikte halay çektiğimiz, birlikte türkü söylediğimiz, yaşamın bir alanında birlikte olduğumuz bu ülkenin bir parçası acı sızı içinde; biz o acıyı paylaşmak için Çarşamba günü Diyarbakır’a gidiyoruz,” dedi. Heyetin Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürüldüğü yere karanfil bırakmak istediğini de belirten Canpolat, “Diyarbakır’a Tahir Elçi’nin vurulduğu yere barış karanfili bırakmak için gidiyoruz. Savaşı yapanlara inat barışı, türküleri söylemek için gidiyoruz. Bizi ayrıştırmak isteyenlere inat birlik için gidiyoruz. Kürt meselesini sağından solundan dolaşarak değil adını Kürt meselesi olarak söyleyerek, çözümüne katkı sağlamak için gidiyoruz,” dedi. Öte yandan CHP heyeti, sokağa çıkma yasağı nedeniyle zor koşullarda yaşamını sürdüren Sur halkı için de yardım malzemesi götürecek.

CHP’li kadın milletvekilleri Aralık ayı sonunda Diyarbakır’a gelerek, Sur’da yaşananlar hakkında vatandaşlardan bilgi almıştı. Prof. Dr. Nurettin Demir, Dr. Niyazi Nefi Kara, Dr. Ali Şeker, Dr. Murat Emir, Dr. Çetin Anık ve Orhan Sarıbal’ın bulunduğu CHP Sağlık Komisyonu üyeleri kentte bir takım ziyaretlerde bulunmuştu.

chp

1089 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika