Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir19°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14141 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Demirtaş’ın “eş” isyanı!

19 Ocak 2016 - 389 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Demirtaş’ın “eş” isyanı!

 Eşinin rapor alıp öğretmenlik maaşını aldığına dair haberlere tepki gösteren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Eşim bebeğini kaybettikten sonra bir dizi ameliyat geçirdi. Her ne kadar eşimin rızasını alarak bu açıklamayı yapmış olsam da, bu açıklamayı yapmış olmaktan dolayı başta sevgili eşim olmak üzere duyarlı kamuoyundan özür diliyorum” dedi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bazı basın yayın organlarında eşi Başak Demirtaş’ın öğretmenlik yaptığı köy okuluna 4 aydır gitmediği ve haksız yere maaş aldığına dair yapılan haberlere ilişkin yazılı açıklama yaptı. Demirtaş, açıklamasında eşi Başak Demirtaş’ın bir süre önce bebek beklerken doğum yapmadan bebeğini kaybettiğini belirterek, “Bir dizi ameliyat geçirmek durumunda kalmıştır. Ameliyat sırasında ve sonrasında yaşanan bazı komplikasyonlar neticesinde de daha ağır sağlık sorunlarına maruz kalmıştır. Bütün bu tedavi süreçleri yakın ailemiz dışında sadece doktorları tarafından bilinmiştir. Hastalığı ve tedavisi döneminde bile köydeki okuluna devam etmiş ve çocukların mağdur olmaması için gayret etmiştir. Bu yıl, biraz da benim ısrarımla yurt içinde ve yurt dışında yeniden bir dizi ameliyat ve tedavi sürecine girmiştir. Bütün bu süreçler doktor raporları ve hastane kayıtlarıyla sabittir” dedi.

“KARARMIŞ ZİHNİYETİ KINIYORUM”

Demirtaş, “Ancak dünyanın en büyük hırsızlık şebekelerinden biri, günlerdir adeta eşim devletin kasasını soyup soğana çevirmişçesine adice yayınlar ve saldırılar yapmaktadır. Bazı AKP milletvekilleri ve sözcüleri de maalesef ki bu tevzirata dahil olmuşlardır. Bakanlığın Ankara’dan görevlendirdiği iki müfettiş şu anda Diyarbakır’da idari soruşturma sürdürmektedir. Soruşturma neticesini bile beklemeden psikolojik savaş unsurlarını harekete geçiren bu kararmış zihniyeti kınıyorum. Elbette siyasetçiler, aileleri ve bütün yakınları kamuoyunun denetimine tabidir. Bu yönüyle verilmeyecek tek bir hesabımız yoktur. Ancak devleti alenen soyup üstünü el birliğiyle örtmüş bir hırsızlık şebekesinin bu haksız saldırısına maruz kalmış olmak, hazmedebileceğimiz bir durum değildir” diye konuştu.

“TAMAMEN ÇARPITMA VE KARARLAMA”

Demirtaş, açıklamayı eşinin rızasını alarak yapmış olmasına rağmen bu açıklamayı yapmış olduğunda dolayı başta eşi olmak üzere duyarlı kamuoyundan özür dilediğini kaydederek, “Eşim hakkında yapılan yayınların tamamının çarpıtma ve karalama olduğunu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım” diye kaydetti.

Demirtaş eş isyanı

223 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika