Dolar : Alış : 4.0758 / Satış : 4.0832
Euro : Alış : 4.9720 / Satış : 4.9809
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Fransız heyet DBP’yi ziyaret etti

24 Mart 2016 - 363 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Fransız heyet DBP’yi ziyaret etti

Fransız heyet DBP'yi ziyaret etti

Fransa’nın ZAD Savunma Bölgesi’nde mücadele yürüten bir heyet, DBP Genel Merkez Danışma Bürosu’nu ziyaret ederek parti çalışmaları ve özerklik ile bilgi aldı.

Fransa’nın Nantes’in Notre Dame Lades Belediyesi bünyesinde yer alan ve ZAD Savunma Bölgesi’nde yürütülen mücadelede aktif olarak yer alan bir heyet, DBP’yi ziyaret ederek, demokratik özerklik ve parti çalışmaları hakkında bilgi aldı. Heyeti DBP Eş Genel Başkan yardımları Gülcihan Şimşek ve M. Salih Yıldız karşıladı.  Yapılan görüşmede heyetin sorularını yanıtlayan Eş Genel Başkan Yardımcısı Gülcihan Şimşek, DBP’nin demokratik bir sistemi benimseyen bir parti olduğunu söyledi. Halkların özgün ve özerk yaşamını da esas aldıklarını ifade eden Şimşek, “Partimiz demokratik sistemi esas almakla birlikte özgürlükleri de esas alır. Demokratik kadın özgürlükçü ve katılımcılığı benimseyen bir partiyiz ve ayrıca ekolojiyi de öncelikli olarak yaşamın temeline yerleştiriyoruz” dedi.

Devlet sisteminin halklara, farklılıklara tek dil, tek millet ve tek kimliği zorla giydirmeye çalıştığını aktaran Şimşek, şunları aktardı: “O yüzden biz farklılık ve özgünlükleri demokratik ulus içerisinde hayata geçirmeye inanıyoruz. Cizre’de, Sur’da ve Silopi’de ortaya çıkan Kürt halkının kendi diline, kimliğine sahip çıkma mücadelesidir. Bu Cizre Meclis Sözcüsü Mehmet Tunç şahsında somutlaşmıştır. Mehmet Tunç’un ortaya koyduğu irade bir öz yaşam iradesidir”

260 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika