Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7488 / Satış : 4.7573
Euro : Alış : 5.4929 / Satış : 5.5028
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14271 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HÜDA PAR husumetli aileleri barıştırdı

11 Mart 2016 - 402 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»HÜDA PAR husumetli aileleri barıştırdı

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı Uzlaşı Komisyonu iki aile arasında yaşanan bir husumetten dolayı kavgalı olan aileleri biraraya getirerek barışmalarını sağladı. Karataş ve Yıldırım ailelerinin çocukları arasında yaşanan bıçaklı kavga karşı karşıya gelen iki aile arasında husumete neden oldu. Karşılıklı iki taraftan da yaralanmanın meydan geldiği olayda husumet zaman içerisinde daha da büyüdür. Husumetin taraflarından birinin olayı HÜDA PAR Uzlaşı Komisyonu’na getirmesi sonucu olaya müdahil olan HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı Uzlaşı Komisyonu, yaptığı arabulma çalışmaları sonucu şahitler huzurunda ailelerden söz alarak husumeti bitirdi.

“İNSANLARI KATLETMEK KÖTÜ VE ALLAH’IN KABUL ETMEYECEĞİ BİR TAVIRDIR”

Diyarbakır İl Başkanlığında yapılan barış töreninde konuşan İTTİHAD-Ul ULEMA üyelerinden Molla Abdulkuddus Yalçın, öldürmenin çare olmadığını belirterek, tarafların karşılıklı birbirlerinden insanları katletmelerinin kötü ve Allah’ın kabul etmeyeceği bir tavır olduğunu belirtti. Olayı büyüterek karşılıklı öldürmelerin çare olmadığını belirten Molla Abdulkuddus Yalçın, barışta hayır olduğunu ve Allah’ın Müslümanlar arasında barışı emrettiğini söyledi.

“DOSTLUK VE GÜZELLİKTE HER ZAMAN RAHATLIK VARDIR”

Husumetlerin hem tarafları hem de toplumu olumsuz yönde etkilediğine dikkat çeken Molla Abdulkuddus Yalçın sözlerine şöyle devam etti: “İki grup arasındaki husumet ne kadar uzun sürerse sürsün, kaç kişi öldürülürse öldürülsün, sonuç itibariyle; taraflar oturup anlaşmak zorundadır. Çünkü bunun başka çıkar yolu yoktur. Olan yine ölenlere ve ailelerine oluyor. Barış ve huzurun olduğu yerde ölüm çare değildir. Öldürmek yerine oturup konuşmak, şartlar üzerinde anlaşmak hem husumetli taraflar için hem de toplum için daha hayırlı ve daha iyidir. Olası bir husumet her iki tarafı da rahatsız eder. Birinden nefret ettiğiniz zaman o nefret sizi de rahatsız ediyor. Dostluk ve güzellikte her zaman rahatlık, bozgunluk ve kinde de zarar vardır. Kin hem sahibini hem de toplumu kötü etkiliyor.”

“BARIŞ ALLAH’IN BİZLER İÇİN BİR İKRAMIDIR”

Yapılan barışın hayra vesile olması temennisinde bulunan HÜDA PAR Uzlaşma Komisyonu Başkanı Ali Doğan, gösterdikleri fedakârlıktan dolayı taraflara teşekkür ederek “Allah sizden de razı olsun.” duasında bulundu. Doğan, “Çıkan küçük bir kavganın karşılıklı bıçaklı yaralanmaya kadar gitmiş olması sonucu oluşan husumet çok şükür bu şekilde son bulmuştur. Taraflar arasında herhangi bir ölümün olmamış olması ve yaşanan bu husumetin barış ile son bulması Allah’ın bizler için bir ikramıdır. Bu nedenle Rabbimize hamd ediyoruz. Şahitler huzurunda taraflardan söz alınmış ve hiç kimse bir diğerine kin beslemeyecektir. Bir kez daha ilan ediyoruz ki çok şükür her iki ailemiz arasındaki husumet son bulmuştur.” ifadelerini kullandı.

“HUSUMETLERİN BARIŞA KAVUŞMASI İÇİN HÜDA PAR ADRES OLACAK”

HÜDA PAR’a teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getiren taraflar ise böyle bir barışı sağladıkları için HÜDA PAR’a minnettar olduklarını belirtti. Bu tür sorunların yaşanmaması temennisinde bulunan taraflar aileler arasında bölgede bu yönde yaşanan ve sıkça karşılaşılan husumetlerin barışa kavuşması için HÜDA PAR’ı adres olarak önereceklerini sözlerine eklediler. Hazırlanan anlaşma metni HÜDA PAR Uzlaşma Komisyonu tarafından şahitler huzurunda okunarak aileler tarafından metnin altına imza atıldı.  Barış etkinliği okunan Fatiha’dan sonra taraflar Kur’an-ı Kerim’i öperek altından geçti.

Husümetli aileler (1) Husümetli aileler (2)

259 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika