Dolar : Alış : 3.9087 / Satış : 3.9157
Euro : Alış : 4.8245 / Satış : 4.8332
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14156 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HÜDA PAR’dan karikatüre sert tepki

11 Mart 2016 - 560 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»HÜDA PAR’dan karikatüre sert tepki

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı, Hz. Muhammed’in hadisi üzerinden İslam’a saldıran PKK’nin yayın organı Özgür Gündem Gazetesine sert tepki gösterdi. Yapılan çirkin karikatür ile ilgili basına açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu, malum zihniyetin içlerindeki İslam düşmanlığını bir kez daha dışa vurarak, Müslüman halkın inancıyla alay ettiğini söyledi. Tanrıkulu, bu durum karşısında savcıları göreve çağırırken, STK’ların da tepkilerini ortaya koyması gerektiğinin altını çizdi.

“İSLAM’IN KADINLARA VERMİŞ OLDUĞU DEĞERİ HAZMEDEMİYORLAR”

Özgür Gündem Gazetesi’nin yayınladığı karikatürle Peygamberimiz Hz. Muhammed’e alenen hakaret ettiğini belirten HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu, bu tür yayınları yapanların ve bu yayınlara katkıda bulunanların İslam’ın kadınlara vermiş olduğu değeri hazmedemediklerini söyledi.

“HALKI MÜSLÜMAN OLAN BİR ÜLKEDE İSLAM’A HAKARET EDENLERİ LANETLİYORUZ”

Marksist, sosyalist, nevzuhur bir zihniyet tarafından halkın yüzde 99’unun Müslüman olduğu bir coğrafyada alenen İslam’a hakaret edilmesinin kabul edilemez bir tavır olduğunu belirten Tanrıkulu,  halkın inancıyla alay eden, karikatürü çizen ve yayımlanmasında katkısı bulunanları şiddetle kınadıklarını ve lanetlediklerini söyledi.

“SAVCILAR GÖREVLERİNİ YAPMALI”

Bu meselenin çözümünün sadece bir özürle olamayacağını belirten Tanrıkulu, Müslüman halkın inancına açık bir saldırı anlamına gelen bu durum karşısında savcıların görevlerini yerine getirmesi gerektiğini belirtti.

“İÇLERİNDE GİZLEDİKLERİ İSLAM DÜŞMANLIĞINI DIŞA VURMUŞLARDIR”

Bu çirkin filleri ile Müslüman halkın kutsallarına hakaret eden malum zihniyetin, yeri geldiğinde demokrat, barışçıl, dine saygılı bir görüntü çizmeye çalıştığını belirten Tanrıkulu, zaman zaman ortaya çıkan bu görüntülerle asıl yüzlerinin de ortaya çıktığını söyledi.

“STK’LAR İSLAMİ DEĞERLERE YAPILAN SALDIRIYI KINAMALARI GEREKİYOR”

Sivil toplum kuruluşlarının Özgür Gündem Gazetesi tarafından yapılan çirkin saldırıya karşı yarın yapacağı basın açıklamalarına destek verdiklerini belirten Tanrıkulu, sözlerini şöyle bitirdi: “Sivil toplum kuruluşları İslami değerlere yapılan bu saldırıyı elbette kınamalıdır. Biz de HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı olarak her platformda dinimize ve dinimizin şiarlarına yönelik yapılan her türlü hakareti şiddetle reddediyoruz. Yarın yapılacak açıklamaya da her türlü katkıyı sunacağız.”

HÜDAPAR tepki

227 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika