Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14141 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HÜDAPAR: “Mağdurların mağduriyetleri sürüyor”

28 Şubat 2016 - 324 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»HÜDAPAR: “Mağdurların mağduriyetleri sürüyor”

HÜDA PAR Genel Merkezi 28 Şubat postmodern darbesinin yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. 28 Şubat postmodern darbesi yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan. HÜDA PAR Genel Merkezi cumhuriyetin kuruluşundan bugüne kadar Türkiye’nin tarihinin darbeler tarihi olduğunu belirterek, “Her on yılda bir darbe yaşanmış, her darbe ile halka büyük acılar yaşatılmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

“MAĞDUR EDİLENLERİN MAĞDURİYETLERİ DEVAM ETMEKTEDİR”

Postmodern darbe olarak tanımlanan 28 Şubat darbesinin Türkiye tarihinin kara bir lekesi olduğu belirtilen açıklamada, bu darbe döneminde meşru hükümetin iktidardan uzaklaştırıldığı ve yüzbinlerce kişinin inancından dolayı mağdur edildiği belirtildi. Açıklamada şöyle denildi: “Yıllar sonra açılan 28 Şubat davasından da herhangi bir tutuklu kalmayışı bu davaların, darbecileri cezalandırmaktan ziyade darbeleri ve darbecileri aklamaya yönelik davalar olduğu izlenimi vermiştir.  Darbecilerin cezalandırılmaması bir yana darbe mağduru olan kişi ve camiaların uğradıkları mağduriyetler tam anlamıyla halen giderilmemiştir. İnancından, kılık kıyafetinden, tesettüründen dolayı mağdur edilenlerin mağduriyetleri devam etmektedir”

MAĞDURLARIN İKTİDARINDA DA 28 ŞUBAT ZULMÜ DEVAM EDİYOR

28 Şubat darbesinden mağdur olanların bu gün iktidar olduğu ancak buna rağmen halen dahi bazı İslami kesimler ve şahsiyetlerin 28 Şubatın zulmü ve etkilerini yaşamak zorunda kaldığı belirtilen açıklamada, “Hakları ihlal edilenler, özgürlükleri gasp edilip komplolarla cezaevlerine atılanlar için ciddi hiçbir adım atılmış değil. Hükümet, kısmi ve geçici iyileştirmelerden ziyade kapsamlı ve kalıcı bir düzenleme ile yaşanan tüm mağduriyetleri biran önce gidermelidir. Bu münasebetle meşru hükümete ve onu seçen halkın inanç değerlerine karşı yapılmış olan 28 Şubat darbesi başta olmak üzere tüm darbeleri ve darbecileri bir kez daha kınıyoruz.”

HUDA PAR LOGO

210 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika