Dolar : Alış : 3.9276 / Satış : 3.9347
Euro : Alış : 4.8223 / Satış : 4.8309
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir23°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14142 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HÜDAPAR’dan ABD Uçaklarına tepki

01 Ekim 2015 - 426 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»HÜDAPAR’dan ABD Uçaklarına tepki

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı, ABD uçaklarının Diyarbakır’a konuşlandırılması ile ilgili yazılı basın açıklaması yaparak, tüm dünyada barış ve huzurun sağlanması için yegâne güç olabilecek İslam Birliğinin acilen oluşturulması gerektiği vurgusunda bulundu.

 

ABD uçaklarının Diyarbakır’a konuşlandırılması ile ilgili yazılı basın açıklamasında bulunan Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Diyarbakır İl Başkanlığı, İslam Birliğinin oluşturulması ile ancak, başta İslam coğrafyası olmak üzere tüm dünyada barış ve huzurun sağlanabileceğinin altı çizildi.

On yıllardır Amerika tarafından İslam coğrafyasında akıtılan kana dikkat çekilen yazılı basın açıklamasında,  “On yıllardır İslam coğrafyasında kan akıtan, özellikle de Mart 2003 tarihinde Irak’ı işgal etmesiyle yüzbinlerce masumum kanına giren ve milyonlarca insanı yerinden yurdundan edip mülteci ve dilenci durumuna düşüren emperyalist ABD’nin Suriye’ye müdahale etmesiyle İslam coğrafyasında devam eden fitne ateşi, kan ve gözyaşı giderek artmıştır” denildi.

Açıklamada, geçtiğimiz Ağustos ayında İncirlik’te konuşlandırılan ABD askerleri ve savaş uçaklarının, IŞİD’e müdahale bahanesiyle Suriye’de sivil alanlarını bombalayarak binlerce Müslümanın bombalar altında can verdiğine sebep olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde ise ABD savaş uçakları ve ordu personellerinin Diyarbakır’da konuşlandırıldığı hatırlatılması yapılan açıklamada, Buradan havalanan insansız ABD savaş uçaklarının Suriye’deki sivil hedefleri bombaladığı ve yüzlerce çocuk, kadın, yaşlı sivilinin katledildiğinin altı çizildi.

Açıklamanın devamında, “ABD öncülüğündeki Batı şer koalisyonunun aylardır Suriye’de akıttıkları sivil kana doğrudan ortak olmak isteyen Rusya da Suriye’ye müdahale edip sözde IŞİD mevzilerini vurmak bahanesiyle IŞİD’le alakası olmayan, sivillerin yaşadığı alanları bombalamış ve onlarca kişinin katledilmesine yüzlerce kişinin de yaralanmasına sebep olmuştur.” İfadelerine yer verildi.

Açıklamada ABD ve Rusya’nın kan akıtmayı felsefe haline getirdiği vurgusu yapılarak, “Çocuk, kadın, yaşlı, sivil ayrımı yapmadan kan akıtmayı hayat felsefesi haline getiren ABD ve Rusya başta olmak üzere, her platformda bunlara destek verdiklerini açıklayan tüm şer odaklarını lanetliyor ve ABD savaş uçaklarının İncirlik ve Diyarbakır’da konuşlanmasına izin veren hükumetin bu kararını kınıyor ve bir kez daha gözden geçirmeye davet ediyoruz.”  İfadeleri kullanıldı.

İslam ümmetinin bu dağınıklığından istifade edip neredeyse İslam coğrafyasının her yerinde fitne ateşi yakıp kan ve gözyaşı akıtan emperyalist Batı ülkelerinin bu katliamlarına artık dur denilmesi gerektiği belirtilen açıklamada son olarak, “Bunun için de başta İslam coğrafyası olmak üzere tüm dünyada barış ve huzurun sağlanması için yegane güç olabilecek bir İslam Birliğinin acilen oluşturulması gerektiğine olan inancımızı bir kez daha ifade ediyoruz.” ifadeleri kaydedildi. (İLKHA)

233fc2673eb943d19781

178 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika