Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat bahçelievler evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14280 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu: “Derin bir kriz yaşıyoruz”

05 Nisan 2016 - 425 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Kılıçdaroğlu: “Derin bir kriz yaşıyoruz”

kemal-kılıçdaroğlu-grup-toplantısı

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu’nun “Kimse terör örgütünü muhatap alacağımızı beklemesin… Geri dönüş yoktur ve asla olmayacaktır” sözlerini işaret ederek, “Türkiye Cumhuriyeti yönetilmiyor. Fiilen yönetilmiyor, savruluyor. Cumhuriyet tarihinin en derin krizini yaşıyoruz. Birisi diyor ki, ‘Masaya otururuz’, biri diyor ki ‘Oturmayız’. Sonra çark ediyor, diyor ki, ‘Evet, oturmayız’. Tam müsamere başbakanı” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı  Erdoğan arasındaki çözüm süreci çatlağına gönderme yapan Kılıçdaroğlu, “Birisi diyor ki, ‘Masaya otururuz’ biri diyor ki ‘Oturmayız’. Sonra çark ediyor, diyor ki, ‘Evet, oturmayız’. Tam müsamere başbakanı” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

AVUKATLAR GÜNÜ

“CHP iktidarında savcı ve hakim eşit seviyede olacağı mesajıyla tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü’nü kutluyorum. Yasayla Türkiye Barolar Birliği Başkanı’nın yargı açılışında konuşmasını yasakladılar. Benim hakkımı savunan bir avukat orada konuşmayacaksa kim konuşacak? Adli yıl açılışı artık iki törenle açılıyor. Biri resmi tören, diğeri barolar birliğinin yaptığı tören.

TAHİR ELÇİ KATLEDİLDİ

“Tahir Elçi, bir aydın sorumluluğu içinde bir basın toplantısı yaptı. Bir kutsal mekanın önünde toplantı yaptı. İnsanlığın bu ortak mekanında silah çatışma istemiyorum dedi. Bunu söyledikten dakikalar sonra katletildi.

POLİS HAFTASI

“Bu hafta aynı zamanda Polis Haftası. Polislerin görev yetkisi de bir yasayla belirlenmiş. Polisler 24 saat çalışır. Gecesi, gündüzü yoktur polisin. Hayatın her alanında polis vardır. Çünkü hayatın her alanında kişinin can ve mal güvenliğini devlet sağlamak zorundadır polisin yardımıyla. Polisler fazla mesailerinin hakkını alabiliyorlar mı alamıyorlar. CHP iktidarında polise 365 ek gösterge hakkını analarının ak sütü gibi vereceğiz. Polislerden sadece bir şey istiyoruz siyasetin iktidarın polisi değil halkın polisi olun sizi baş tacı yapacağız.

ANKARA SALDIRISI

İkinci sorum Meclis Başkanı’na… Meclis başkanısınız. Raporlar gelmiyorsa, siz bunu sormak zorundasınız. İlla ben mi hatırlatacağım size?  Siz o koltukta hangi gerekçeyle oturuyorsunuz? Parlamentonun itibarını korumak için. O zaman 2015 ve 2016’nın raporlarını derhal isteyin. Daha vahim bir olay. 103 kardeşimiz teröre kurban gitti. Soruşturma açıldı. Güzel. Ön soruşturma sonunda müfettişler dediler ki, bu konunun  soruşturulması lazım ve gerçek faillerin yakalanması lazım. Bu konuda yetki izin açıp açmama yetkisi Ankara Valisi’ne verildi. Ankara Valisi soruşturmaya izin vermedi. Sayın Davutoğlu’na söylüyorum. 103 kişinin günahı kimin boynunda. Bu sorulara cevap vermek için gerçek anlamda başbakan olman gerekir.

“NUSAYBİN’DEN GELEN HER ŞEHİDİN SORUMLUSU SENSİN”

“Başka bir acı olaydan söz edeyim. 2015 Aralık ayında emniyet ve jandarma diyor ki Nusaybin’de ciddi yığılma var. İzin verin Nusaybin’e gireceğiz. Mardin Valisi izin vermiyorum diyor. Vali izin vermiyorum derken kime güvenmiştir? Sayın Davutoğlu’ndan bu talimatı almıştır. Nusaybin’den gelen her şehidin sorumlusu sensin. Sen neden 2015’in Aralık ayında bu izni vermedin? Gidecektik ama yeterli güvenlik elemanımız yoktu. bunu güvenlik elemanları istiyor zaten.

“BİRİ ÇÖZÜM MASASINA OTURACAĞIZ, BİRİ OTURMAYACAĞIZ DİYOR”

“Türkiye Cumhuriyeti yönetilmiyor. Fiilen yönetilmiyor, savruluyor. Cumhuriyet tarihinin en derin krizini yaşıyoruz. Birisi kalkıyor çözüm masasına oturacağız diyor, birisi diyor hayır oturmayacağız. Sonra evet oturmayacağız diyor. Çark ediyor. Türkiye’nin geleceğinde bütün uygar dünya kaygı duyuyor. Haberleri izleyemez hale geldik. Böyle bir yönetim olamaz. 3. sınıf adamlarla 21. yüzyılın Türkiye’si yönetilemez. Tonlarca patlayıcı yükleyeceksiniz kimsenin haberi olmayacak?

“NİYE SAPIKLARA TESLİM EDİYORSUNUZ ÇOCUKLARIMIZI?”

“Karaman’dan sonra Türkiye’nin dört bir yanında olaylar patladı. Bunlar sabah akşam müslümanlıktan din imandan bahsediyorlardı. Bu çocukları bu yoz kültüre siz nasıl teslim ettiniz? Vakıfları savunuyorlar. Çocuklara sahip çıkın vakıflara değil. Bu çocuklar yasa dışı burada nasıl kaldı? Valisi konuşmuyor, Milli Eğitim Bakanı konuşmuyor. Aile Bakanı birilerinin önüne yatmış durumda o zaten hiç konuşmuyor. Bu işlerin baş sorumlusu Milli Eğitim Bakanı niye konuşmuyor? Niye sapıklara teslim ediyorsunuz çocuklarımızı. İtibar sahibi olmak yüksek ahlak sahibi olmakla başlar. Adalet duygularını içinde hissetmekle başlar. Ben büyük saraylarda oturuyorum benim itibarım yüksektir hiç olmaz. İtibar parayla pulla satın alınabilecek şey değildir”

 

272 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..