Dolar : Alış : 3.9608 / Satış : 3.9679
Euro : Alış : 4.8853 / Satış : 4.8941
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14162 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SP’den ‘İslam Birliği’ önerisi

04 Nisan 2016 - 345 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»SP’den ‘İslam Birliği’ önerisi

Jpeg

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, basın mensuplarına gündem değerlendirmesinde bulundu. Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanlığı binasında açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Bozan’ın gündeminde artan çatışmalar, Diyarbakır’ın Sur ilçesinin kamulaştırılması, AK Parti’nin seçim öncesi vaatleri, İsrail ile ilişkilerin düzeltilmesi ile taşeron işçilerin kadroya alınması vardı. Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın Salı günü Diyarbakır’a bir ziyaret gerçekleştireceğini söyleyen Bozan, Kamalak’ın çatışmaların yaşandığı bölgelerde çeşitli temaslarda bulunacağını belirtti.

SUR’DAKİ VATANDAŞLAR MAĞDUR EDİLMESİN

Sur için verilen kamulaştırma kararını değerlendiren Bozan, daha önce çatışmalardan dolayı mağdur olan halkın kamulaştırılma ile mağdur edilmemesi gerektiğine vurgu yaptı. Bozan, “Hepimizin bildiği gibi iktidar Sur içini acele kamulaştırma kararı almış bulunuyor. Sur içinde 6 bin 640 parsel acele kamulaştırma kararıyla kamulaştırma durumuna girmiş oluyor. Dün Başbakan ve bakanlar da Diyarbakır ile ilgili açıklamalarda bulundular. Daha önce mağdur olmuş Sur vatandaşlarımızın bu kamulaştırma kararıyla, ikinci bir defa mağdur olmamasına dikkat çekmek istiyoruz. Aynı zamanda Diyarbakır’ın kültür ve tarihi dokusunun da ona göre yapılacak çalışmaların ayarlanması gerektiği konusunda iktidarı ikaz ediyoruz. Sur içinde kendi evinde hayatını normal şekilde yapan vatandaşlarımıza normalde bir daire verilmesi gerekir ama kalkıp ta TOKİ’ye yıllarca vatandaşı borçlandıracak olursanız, bu ikinci bir sıkıntı olur.” dedi.

TÜRKİYE-İSRAİL İLİŞKİLERİNİN NORMALLEŞMESİNE TEPKİ

Türkiye- İsrail ilişkilerinin normalleşmesi için yapılan görüşmelere tepki gösteren Bozan, hiçbir zaman Siyonizm’e ve Yahudi lobilerine güvenilmemesi gerektiğini belirterek, “1 Kasım’da ‘Tel Aviv sevinecek ya da Gazze mi sevinecek?’ şeklinde bazı yetkililer buna benzer söylemler kullanmışlardı. Halkımız da bu söylemelere güvenerek gerekli olan oyu yüzde 50 şeklinde verdi. Seçim bitti roller değişti. İçerde ve dışarda Yahudi lobileri ve İsrail ile görüşmeler başladı. ‘Ne yapalım İsrail’e muhtacız’ gibi söylemler ile halkın tepkisi düşürülmeye ve halk alıştırılmaya başlandı. Biz de iktidara şunu hatırlatıyoruz; hiçbir zaman Siyonizm’e, Yahudi lobilerine ve verecekleri sözlerine sakın güvenmeyiniz. En son sayın Cumhurbaşkanımızın ABD’yi ziyaretinde yine oradaki Siyonist Yahudi ve Musevi localarla bir toplantı yapılmıştır. İktidar terörü sonlandırmak için İslam ülkeleriyle sıcak ilişkiler ile İslam birliğini kurmalıdır. İktidar bunu yapmadığı sürece ne içerde terör biter, ne de İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı diner.” dedi.

193 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika