Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7545 / Satış : 4.7630
Euro : Alış : 5.4969 / Satış : 5.5068
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türk’ten CHP heyetine çağrı!

10 Şubat 2016 - 430 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Türk’ten CHP heyetine çağrı!

Diyarbakır’daki incelemelerinin ardından Mardin’e giden CHP Grup Başkanvekili Levent Gök başkanlığındaki CHP heyeti, Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk’ü ziyaret etti. Burada konuşan Türk, CHP’nin bu dönemde rolünü oynamaması halinde tarihte halkın gözünde mahkûm olacağını vurgulayarak, “Bir diktatör hevesi ile Türkiye’yi bu noktaya getirmeyi isteyen bir anlayışa karşı CHP’nin artık görevini yapması gerekiyor” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle Grup Başkanvekili Levent Gök başkanlığındaki CHP heyeti, bölgede yaşananları yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak üzere önceki günkü Diyarbakır temaslarının ardından Mardin’e giderek Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk ile görüştü.  CHP milletvekilleri Ünal Demirtaş, Vecdi Gündoğdu, Mehmet Göker, Ali Özcan ve CHP Mardin yöneticilerinin yer aldığı görüşmede, bölgede yaşananlar konuşuldu. Ziyarette konuşan Levent Gök, dün (önceki gün) Diyarbakır’da da incelemelerde bulunduklarını belirterek, “Bizler bu yaşananları görmek ve parlamentoda daha ciddi adımlar atmak, ciddi çağrılar yapmak için bu tür bir ziyaret yapmaktayız” dedi.

“SORUNLARIN KÖKÜNE İNİLMELİ”

Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk ise, birbirini anlayan bir anlayış çerçevesinde sorunların köküne inildiğinde çözülmeyecek sorun olmadığını söyledi. Türk, çatışmalı süreçten halkların kurtarılması için büyük bir çaba gerektiğine vurgu yaparak, “Aslında bu konuda Cumhuriyet Halk Partisi’nden beklentiler büyüktür. Bir katliamın bir savaşın yaşandığı bir dönemde Cumhuriyet Halk Partisi’nin gerçekten aktif bir şekilde bu sürece müdahil olması ve bunu engellemesi için bir çaba göstermesi gerekiyor. Tabii ki biz yaşanan vahşeti çok yakından görüyoruz. Devlet bir algı operasyonu yaratmaya ve bu algı operasyonu ile halkı inandırmaya çalışıyor. Ama öyle değil. Bu güne kadar söylenen her şey doğrudur. Sokakta kadınlar, çocuklar, yaşlılar yani tüm sivil halk hedef olarak görülüyor. Ve son Cizre’deki olayda da TRT’nin ilk önce verdiği iddia ilişkin daha sonra bunlara tepki olmasın diye günlere yayılması çatışma süsü verilerek oluşturulmak istenen bir algı söz konusudur” dedi.

“HALK ZULÜM POLİTİKASINA NEFRETLE BAKIYOR”

Ciddi anlamda sıkıntılı dönem yaşadıklarını ifade eden Türk, “Çok açık bir şekilde söylemeliyim. Devletin yaptığı bu zulüm politikasına insanlar nefretle bakıyor. Basın önünde söylüyorum ve biraz da dürüst olmak lazımdır. Sonuç olarak biliyoruz ki halklarımız her zaman beraber yaşamayı kabul etmiştir. Böyle olması da Türkiye halklarının lehinedir. Bunu tamir edecek bir irade de ortaya çıkmıyor. Biz Kürtler ne kadar doğru projeler getirsek ve ne kadar bağırırsak bağıralım bir etkisi yoktur. Ama Cumhuriyet Halk Partisi gibi bir partinin bu konuda topluma yapılanları doğru aktarması belki ayrışmaya giden bu dönemi atlatabiliriz. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi bu dönemde rolünü oynamazsa tarih olarak halkın gözünde herkesin gözünde mahkûm edilecek” şeklinde konuştu.

“CHP’NİN ARTIK GÖREVİNİ YAPMASI GEREKİYOR”

CHP bu dönemde eğer rolünü oynamadığı takdirde tarihte halkın gözünde mahkûm olacağını dile getiren Türk, konuşmasında şunları vurguladı: “Bir diktatör hevesi ile bu gün Türkiye’yi bu noktaya getirmeyi isteyen bir anlayışa karşı CHP’nin artık görevini yapması gerekiyor. Böyle bir dönemi yaşıyoruz. Biz umut ediyoruz ki bütün bunlar geride kalır. Burada yine kardeşçe yaşayacak bir ortamı sağlarız bunun mücadelesini hep birlikte verelim. Yanlışlıklara hep birlikte karşı çıkalım.” Konuşmaların ardından görüşme basına kapalı bir biçimde devam etti.

Türk'ten CHP Heyetine çağrı

275 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika