Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir19°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yılmaz: “Önce Huzur, sonra mağduriyet giderilecek”

03 Nisan 2016 - 441 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Yılmaz: “Önce Huzur, sonra mağduriyet giderilecek”

bakan yılmaz

Bir dizi ziyaret için Adıyaman’a giden Bakan Yılmaz, İl Özel idaresi tarafından Beşpınar Vadisi’nde yaptırılan mesire alınında incelemelerde bulunduktan sonra alana fidan dikti. AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı tarafından Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) dinlenme tesislerinde verilen yemeğe katılan Yılmaz, ardından parti binasına geçerek İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.  Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, AK Partinin diğer partilerden farklı olduğunu ve Türkiye’nin 79 milyon insanının tamamını kucakladığını belirterek, diğer partilerin bölgesel siyaset yaptığını ifade etti.

AK PARTİ BİR HİZMET PARTİSİDİR

AK Partinin bir hizmet partisi olduğunu anlatan Yılmaz, bu hizmetlerin her yere bakıldığında rahatlıkla görülebileceğini bildirdi. AK Partinin devletle milleti buluşturan bir parti olduğunu vurgulayan Yılmaz, eskiden devletin millete tepeden baktığını, şimdi ise milletin değerleriyle yönetenlerin değerlerinin aynı olduğunu aktardı. Baskıları ve yasakları ortadan kaldırdıklarını anlatan Yılmaz, insanların inançları, dinleri üzerindeki yasakları bir bir kaldırarak tabuları yıktıklarını ifade etti.

PKK’nın sivil halkın içine girip onlara zarar verdiğini vurgulayan Yılmaz, halkın hayatlarını zehir edeceğini bile bile çukurlar kazılarak, bombalar yerleştirildiğini, silahlarla, el yapımı patlayıcılarla yaşamın ve ekonominin yaşanmaz hale getirildiğini söyledi.

CİZRE, SİLOPİ VE SUR’DA MAĞDURİYETLERİ GİDERECEĞİZ

Yılmaz, Cizre’de, Silopi’de, Diyarbakır Sur’da operasyonların bittiğini belirterek, şöyle devam etti:”Çok şükür bu operasyonlar bitti ama belli ilçelerimizde bu operasyonlar devam ediyor. Bölgenin her yerinde inşallah huzuru ve emniyeti sağlayacağız. Huzurun  ve emniyetin sağladığı yerlerde vatandaşlarımızın mağduriyetini gideriyoruz. Silopi’de operasyonlar bittikten sonra hemen zarar, ziyan çalışmalarını başlattık. Vatandaşımız, esnafımız ne zarar gördüyse, bunları hızlı bir şekilde tespit ettik. Sonra da belli ölçeğe kadar olanlarda ödemeleri başlattık. Diğerlerini de konut yaparak, başka hizmetlerle karşılığını vereceğiz. Esnafımızın mağduriyetlerini gidereceğiz. Oradaki gençlerimize yeni istihdam imkanları sağlamaya çalışacağız. Kim ne derse desin. Burası bizim vatanımızın bir parçası”

305 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika