Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat bahçelievler evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14280 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yüksekdağ: “Bu zulüm iktidarı çökecektir”

28 Ocak 2016 - 450 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Yüksekdağ: “Bu zulüm iktidarı çökecektir”

Bölgedeki yasak ve operasyonlara karşı Diyarbakır’da süren nöbet eylemlerini ziyaret eden HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, “Kürt halkı anlamsız bir yaşama mahkum edilemez. Bu zulüm iktidarı çökecektir” dedi

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca, DBP ve HDP Diyarbakır il eşbaşkanlarıyla birlikte, bölgedeki yasak ve operasyonlara karşı kentte başlatılan nöbet eylemlerini ziyaret etti. İlk olarak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde 37 gündür “Beyaz nöbet” sürdüren sağlıkçıları, sonra Konukevi önünde nöbet tutan eğitim emekçilerini ve ardından da Sümerpark’ta çocuklarının cenazeleri almak için oturma eylemini sürdüren aileleri ziyaret etti. Sağlık emekçileriyle bir araya gelen Yüksekdağ, eylemciler ile birlikte ateş başında sohbet etti.

“SAVAŞA KARŞI YAŞAMI SAVUNUYORUZ”

Sağlık çalışanlarının nöbeti ziyaretinin ardından Konukevi önünde nöbetini sürdüren eğitimcileri ziyaret eden Yüksekdağ, eğitimcilerin başlattığı nöbet eyleminin savaşa karşı yaşama sahip çıkma nöbeti olduğunu söyledi. Bölgede topraklarında siyasi egemenlerin yaşama dönük saldırılarına karşı kendilerinin de yaşamı savunmak adına sahip çıktığını savunan Yüksekdağ, “Saldırılara karşı yaşamı savunmak için sokak sokak, meydan meydan nöbet tutmalıyız. Bugün eğitim emekçilerinin gerçekleştirdiği nöbette sağlıkçıların nöbeti de katletmek isteyen siyasi iktidara karşı yaşatma mücadelesidir. Bir halkın ve insanlığın yaşatılması için nöbete bedenini yatıranların bağlılığını koparmak için saldırılıyor. Bizleri bu mücadeleden koparmaya çalışanlar özgürlükle yaşamla olan bağlılığımızı koparmaya çalışıyorlar” dedi.

 “DİYARBAKIR HALKI İTAAT ETMEYECEK”

“Bugün dört bir yanı ölümle zulümle kuşatmış olabilirler ama her yerde ölüme karşı direnenler olacaktır” diye konuşan Yüksekdağ, tüm gücüyle halkları yok etmeye çalışan bir siyasi iktidara karşı halkın da tüm gücüyle mücadele ettiğini ileri sürdü. Yüksedağ, “Kürt halkı anlamsız bir yaşama mahkum edilemez. Bu zulüm iktidarı çökecektir. Bizim direnişimiz demokrasi için direniştir ve bu nedenle bu direnişi bitiremiyorlar. Meşru değerlere dayanan hiçbir direnişin yenilmediğini ve yenilmeyecek. Sur’da sorun dedikleri şeyi çözemeyeceklerdir ve her yer Sur olacaktır. Diyarbakır halkına itaat ettirilmesi isteniyor ancak tir” diye konuştu.

NUSAYBİN’E GİTTİ

Yüksekdağ, ardından Sur’da öldürülen çocuklarının cenazelerini almak için Sümerpark’ta nöbet eylemini sürdüren aileleri ziyaret ederek baş sağlığı dileklerinde bulundu. Yüksekdağ’ı aileler katledilen çocuklarının fotoğraflarıyla karşıladı. Yüksekdağ, nöbet eylemlerine yaptıkları ziyaretlerin ardından Girê Mîran Mahallesi’nde Cizre’ye destek için başlatılan nöbet eylemine katılmak için Nusaybin’e geçti.

Yüksekdağ eylem ve açlık grevi (1) Yüksekdağ eylem ve açlık grevi

267 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..