Diyarbakırspor’un arsası satışa sunuldu

Mehmet ÇAKAN

Diyarbakırspor’a ait 100 dönümlük arsa ile ilgili davayı kulüpten alacağı olan eski personellerden İsa Sadebal kazandı. Kulüpten alacağı olan eski yönetici, teknik adam, futbolcu, esnaf ve personellerin satmak için yıllardır uğraş verdiği Şanlıurfa yolu üzerindeki arsa ile ilgili mahkemeden karar çıktı. Diyarbakır 1.İcra Hukuk Mahkemesi, arsayı satıp kendi alacaklarını ve diğer personellerin alacaklarını tahsil etmek isteyen İsa Sadebal’ın talebini haklı buldu.

YILLARCA ÇALIŞTIKLARI HALDE PARALARINI ALAMADILAR

İsa Sadebal, Diyarbakırspor kulübünde yıllarca çalıştıklarını ve paralarını alamadıklarını söyledi. Sadebal, yaşanan mağduriyet nedeniyle yasal yollarla haklarını aradıklarını belirterek, “Diyarbakırspor kulübünün mevcut kulüp başkanının 100 dönümlük arsayı satışa sunduğunu öğrendik. Bende hem kendimin hem de eski personellerin alacaklarını tahsil etmek için yasal yollara başvurdum. Arsanın icra yoluyla satılması için yaptığımız girişimler haklı bulunuldu” dedi.

 YÖNETİMLER BİZİ MAĞDUR ETTİ

“Kulübün başına gelen yönetimler bizi mağdur etti. Her gelen yönetim aylarca maaşımızı vermedi” diyen Sadebal, icra yoluyla arazinin satılmasından sonra alacaklarını tahsil için girişimde bulunacaklarını ifade etti.

Diyarbakırspor’un arsası satışa sunuldu

338 Total Views 1 Views Today
admin

admin

Haber Diyarbakır, Son dakika Diyarbakır haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • RSS
  • Facebook
↑ Back To Top ↑