Dolar : Alış : 4.0758 / Satış : 4.0832
Euro : Alış : 4.9720 / Satış : 4.9809
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Acil Tıp Toplantısında “Travma” anlatıldı

19 Eylül 2015 - 969 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Acil Tıp Toplantısında “Travma” anlatıldı

İl Sağlık Müdürlüğü, Dicle Üniversitesi, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Memorial Sağlık Grubu tarafından 17 Eylül 2015 tarihinde; kamu, özel ve üniversite hastanelerinde görev yapan acil ve 112 çalışanlarına yönelik Acil Tıp Toplantılarının beşincisinde “Travma” konusuna devam edildi.

Toplantıya; İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Hakan Karakaş, 112 Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Mehmet Nesim Aydın, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Levent Bayka, Memorial Diyarbakır Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Hıdır Sarı, Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Servet Külahçıoğlu, Memorial Dicle Hastanesi Başhekimi Dr. Nihat Şengal, Başhekim Yardımcısı Dr. İbrahim Halil Bingöl ve birçok acil servis çalışanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Hakan Karakaş yaparak, Bu toplantıları acil servis çalışanlarının iletişim sorununu gidermek ve acil durumlarda nasıl daha iyi hizmet verilebilir amacıyla düzenliyoruz. Toplantılarımızın beşincisinde de travma üzerine devam ettik.  Değerli tıp hocalarımızın acil sağlık çalışanlarımıza verdiği bu eğitimleri oldukça önemli görüyoruz. Bu yüzden gerçekleştirdiğimiz toplantılarımızın amacına ulaştığını düşünüyoruz. Toplantılarımız bundan sonra değişik konu başlıkları altında devam edecektir.

Prof. Dr. Serdar Necmioğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı toplantıda Dicle Üniversitesi Acil Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yılmaz Zengin, Memorial Diyarbakır Hastanesi Göğüs Cerrahisi Bölümü’nden Prof. Dr. Refik Ülkü ve Memorial Dicle Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nden Prof. Dr. İbrahim Taçyıldız’ın sunumlarıyla kafa, toraks ve karın travmalı hastalara yaklaşım; tanı ve tedavi yöntemleri anlatıldı. Seminer sonunda, moderatör ve konuşmacılar  tarafından katılımcıların soruları yanıtlandı.

Haber Görseli1 Haber Görseli

679 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika