Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.6484 / Satış : 4.6568
Euro : Alış : 5.4621 / Satış : 5.4720
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Aile olmak!

21 Nisan 2016 - 1.123 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Aile olmak!

aile olmak

Dicle Üniversitesi Aile Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Sanat ve Edebiyat Topluluğu tarafından düzenlenen “Aile Olmak” konulu konferans geniş bir katılımla gerçekleştirildi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen konferansa Rektör Yardımcısı Sosyolog Prof. Dr. Sabri Eyigün, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Öğretim Görevlisi. Muhammed Şerif Azarkan’ın vereceği konferans öncesi söz alan Sosyolog Prof. Dr. Sabri Eyigün, evrensel bir kurum olan ailenin, sanayileşme süreciyle beraber ciddi bir dönüşüm yaşadığını söyledi. Kırsaldan kentlere doğru yaşanan göçler sonucunda, geleneksel aile kurumunun adeta köklerinden söküldüğünü kaydeden Eyigün, büyük ailelerin dağılıp, “çekirdek aileye” dönüştüğünü söyledi.

Kent yaşamının beraberinde getirdiği sorunlar ve kadının yükünün artması ile baş gösteren sıkıntıların Feminist hareketi ortaya çıkardığının altını çizen Eyigün, her harekette olduğu gibi bu hareket içinde de radikallerin ortaya çıktığını, evlilik ve aile gibi evrensel kurumların ataerkilliğin mirası olarak görülüp reddedildiğini anlattı.

 AİLE ARAŞTIRMALARI MERKEZİNİ KURDUK

Aile ve evlilik konusunda toplumun yeni bir bilinçlendirmeye ihtiyacı olduğunu vurgulayan Eyigün, “Yakın bir döneme kadar gelenekle taşınan bilgi ve deneyimler, genç kuşakların aileye ilişkin bir bakış kazanması için yeterli görülmekteydi. Günümüzde artan bilgi ve iletişim imkânları eğitim ve öğretimde daha fazla seçenek sunmaktadır” Bu gerçeklerden yola çıkarak Dicle Üniversitesi olarak Türkiye’de bir ilke imza attıklarını vurgulayan Eyigün,  “Aile ve Evlilik Okulu” dersini gönüllü seçmeli ders olarak koyduklarını ve “aile araştırmaları merkezi”ni kurduklarını açıkladı.

“AİLE ÇOK ÖNEMLİ”

Öğr. Gör. Muhammed Şerif Azarkan ise, Küçük yaşta verilen eğitimin taşlar üzerine yazılan yazılar gibi olduğunu ifade ederek, ailenin önemine dikkat çekti. İletişimin ve iletişimsizliğin yol açtığı durumları örneklerle sergileyen Azarkan, ailede meydana gelen çatışmaların sebeplerini sıraladı. Her insan kendine özgü ve özel olduğunu dile getiren Azarkan, “herkesin her konuda bizimle aynı düşünmesini bekleyemeyiz” diye konuştu. Öğrencinin başarılı olmasının sağlıklı bir iletişimden geçtiğine dikkat çeken Azarkan, Sağlık iletişim de muhteşem üç “GEN”den  (Anne/Baba (Veli), Öğrenci, Öğretmen) ibaret olduğunu ifade etti.

HASTALIKLARI  5 S FORMÜLÜ İLE YENEBİLİRİZ

Aile birliğini güçlendirecek ipuçlarına da değinen Azarkan, tüm hastalıkları Beş “sargıyla” yani 5S (sevgi, saygı, sabır, sadakat, sorumluluk) formülü ile kapatılabileceğini ifade etti.

693 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika