Dolar : Alış : 4.0668 / Satış : 4.0742
Euro : Alış : 4.9503 / Satış : 4.9592
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir28°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14233 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bayramlıkları Giysi Bankasından…

02 Temmuz 2016 - 673 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Bayramlıkları Giysi Bankasından…

Losemili cocuklar giysi bankasindan giydirildi

Dicle Üniversitesi Hastaneleri bünyesinde kurulan giysi bankasından lösemili 30 çocuğa bayramlık giysi ve ayakkabı dağıtıldı. Dicle Üniversitesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Sait Alan başta olmak üzere, tüm hastane çalışanlarının desteği ve bağışları ile kurulan Giysi Bank’dan, Çocuk Hastanesinde tedavi gören 30 lösemi hastası çocuğa bayramlık giysi ve ayakkabı dağıtıldı.

MUTLULUKLARI GÖZLERİNDEN OKUNDU

Başhekim Prof. Dr. Sait Aslan tarafından dağıtımı yapılan giysi ve ayakkabılarını alan çocukların mutluluğu gözlerinden okundu.  Dağıtım sonrasında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sait Alan, bazı hastaların istenmeyen durumlarda ihtiyaçları olduğunu, nedenle bu Giysi Bank D.Ü. Hastaneleri bünyesinde mütevazi bir proje olarak kurduklarını belirtti.

ÇALIŞANLAR TARAFINDAN DESTEKLENİYOR

Giysi Bank’ın başlarda sadece çalışanları tarafından desteklendiğini anlatan Alan, sonrasında yapılan başarılı çalışmalarla Türkiye’nin çeşitli illerinden hibe giysiler geldiğini anlattı. Bu projeye destek verenlere teşekkür eden Prof. Dr. Alan şöyle dedi: “Biz de bu giysileri ihtiyaç sahibi hasta ve yakınlarına ister ayakkabı olsun ister elbise olsun her türlü giysi ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bir yıla yakındır bu giysi bankasını kurduk. Bu giysi Bankası özellikle hastanemizde yatan hastalarımıza, hasta yakınlarımıza ihtiyacı olan pijama, terlik, ayakkabı ve iç çamaşırı olsun, her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.

ACİL SERVİS’TEKİ HASTALARIN DA İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

Aynı zamanda acil serviste acil durumlarda gelip üzerine üst baş alamamış hastalarımız oluyor. Onların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Polikliniklerimize gelen bazen yaşlı hastalarımız oluyor istenmeyen durumlarda ihtiyaçları oluyor. Bunları karşılamak için planladık. Bu giysi bankasına çokta uygun talep oldu. Çalışanlarımızdan az kullanılmış ya da sıfır hiç kullanılmamış, giysi bağışlarını kabul ediyoruz. Sadece çalışanlarımız değil, dışarıdan da yüklü miktarda bağış geliyor. Özellikle İstanbul, İzmir, Rize, Diyarbakır ve birçok ilden bize çok sayıda bağış geliyor. Kendilerine çok teşekkür ederim. Bugünde gelen bağışları bayram münasebetiyle çocuklarımıza dağıtıyoruz.”

İYİ UYGULAMA PROJESİNDE ÖDÜL ALMIŞTI

Dicle Üniversitesi Hastaneleri bünyesinde Kalite Strateji koordinatörlüğü tarafından her yıl düzenlenen ‘İyi Proje Uygulaması’ kapsamında bu yıl yapılan yarışmada Giysi Bank projesi birincilik ödülü almıştı.

409 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika