Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.6484 / Satış : 4.6568
Euro : Alış : 5.4621 / Satış : 5.4720
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir34°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Berberler Diyarbakır’da buluşacak

10 Kasım 2015 - 531 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Berberler Diyarbakır’da buluşacak

Mayıs 2014’te başkanlığa seçilen Cemil Değirmenci yönetiminde gerçekleştirilen etkinliklerle adından söz ettiren Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası (DİBEKOD), önümüzdeki aylarda düzenleyeceği festivalle Türkiye’deki berberleri Diyarbakır’da ağırlamaya hazırlanıyor. Yeni yönetimle daha çok eğitim alanına yönelen DİBEKOD Başkanı Değirmenci, yaptığı açıklamada, Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası’nı saygın bir oda haline getirmek için çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Seçildikleri günden bu yana, bunun ilk ayağı olarak eğitimler üzerine çok yoğun bir şekilde çalıştıklarını kaydeden Değirmenci, bir süre önce Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası olarak, erkek berberlerinin markalaşma, hizmette farklılık konulu bir eğitim semineri gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Değirmenci, “Arkadaşlarımız oda tarihinde Diyarbakır’da erkek berberleri olarak ilk kez bir eğitimden faydalandı. Biz vites büyüttük, etkinlik istiyoruz. Diyarbakır’da, Berberler ve Kuaförler Odası tanıtımını, duruşunu, saygınlığını tüm Türkiye’ye göstermek amacıyla önümüzdeki aylarda 3 gün sürecek bir festival, etkinlik havasında bir çalışma yapmayı düşünüyoruz. Bununla ilgili girişimlerimiz oldu. Bütün illerdeki oda başkanlarımızı ve yönetimlerimizi buraya davet edeceğiz. Burada eğitimci arkadaşlardan, Diyarbakır’daki arkadaşlardan her gün, farklı mesleki eğitimler gerçekleşecek. Şehrin kültürünü kimliğini temsil edeceğinden dolayı şehrin kültürünün tanıtma konusunda bir çalışmamız olacak. Bundan da yetkili arkadaşlardan birimlerden destek alacağız. Çünkü il dışından gelecek arkadaşlarımızın sayısı bir hayli fazla olacak. 3 gün sürecek etkinliklerde sahne alacak şov ekipleri olacak, kuaförlere yönelik saç tasarımları olacak erkek berberlerine yönelik çalışmalar olacak. Arkadaşlar orada sahne alarak kendilerini daha iyi ifade edecekler. Bunun dışında il dışından, yurt dışından bize destek için gelecek eğitimci arkadaşlarımızla bu eğitimleri daha da perçinleştirip ileri boyutlara taşımayı hedefliyoruz, böyle bir çalışmamız var” dedi.

“HER AY FARKLI BİR İLDE TOPLANACAKLAR”

Bölgedeki Berberler ve Kuaförler Oda başkanlarının her ay bir ilde toplanması yönünde bir çalışmalarının olduğunu aktaran Değirmenci, şöyle devam etti:”Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası’nın yaşadığı sıkıntılar belli başlıklar halindedir. Bu bizim sorunumuz, bir anlamda Türkiye’nin sorunudur. Problemlerimiz sıkıntılarımız aynıdır. Biz bu problemleri dile getirmek adına bölgedeki başkanlarımızla bir araya gelip, en azından bunun çalışmasını taslak olarak hazırlıyoruz. Bölgedeki 10 başkanla sesimizi yüksek sesle dile getirebilmemiz için bir araya gelmemiz gerekiyor. Bunu da her ay bir başkanımızın şehrinde buluşarak sorunlarımızı 10 madde halinde yüksek sele dile getirmeyi düşünüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Karacadağ Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa hazırlayacağımız proje için kendilerinden destek istedik. Sağ olsunlar bize destek olacakları sözünü verdiler. Biz de bu konu ile ilgili dosyamızı hazırlayıp içeri verdik berber ve kuaförlere yönelik eğitim çalışmaları ile ilgili bütçeydi. Etkili iletişim, müşteri memnuniyeti, iş sağlığı ve güvenliği ile yeni saç tasarım teknikleri, hem berberlere hem kuaförlere yönelik. Bu da netleştiği takdirde önümüzdeki günlerde onun da eğitimlerine başlayacağız.” (İHA)

TÜRKÝYE’DEKÝ BERBERLER DÝYARBAKIR’DA BULUÞACAK DÝBEKOD BAÞKANI CEMÝL DEÐÝRMENCÝ: "DÝYARBAKIR’DA ÖNÜMÜZDEKÝ AYLARDA 3 GÜN SÜRECEK BÝR FESTÝVAL PROJEMÝZ VAR"

Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Cemil Değirmenci

379 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika