Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir19°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14141 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Bir bot bir mont” ile Hani’ye gönül köprüsü

15 Ocak 2016 - 1.394 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»“Bir bot bir mont” ile Hani’ye gönül köprüsü

İstanbul Başak Şehir  Mehmet Emin Saraç İmam Hatip Ortaokulu,”Öncü İmam Hatipler ve Kardeş Okul Projesi” kapsamında, Hani ilçesine bağlı Kuyular İmam Hatip Ortaokulu’nda okuyan 350 öğrenciye içerisinde  kışlık bot, ayakkabı, mont, kazak, hırka, bere, eldiven, atkı ve kışlık çoraptan oluşan giyim malzemesi  hediye etti

BAYER: AMAÇ ÖĞRENCİLER ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURMAK

Projenin Koordinatörlüğünü yapan, İstanbul Başak Şehir M.Emin Saraç İmam Hatip Ortaokulu  Müdür Yardımcısı Müjdat Bayer,  projeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, Güneydoğu’da kış şartlarının çetin geçmesi ve maddi imkansızlıklar nedeniyle özellikle köylerdeki çocuklar mağduriyet yaşadığı için Hayata geçirdikleri proje ile ülkenin doğusu ile batısı arasındaki kardeşlik köprüsünün pekiştirilmesi  amaçlandığını ifaed ederek, “Projemizin hedefi öğrencilerimizin daha zor şartlarda yaşamını ve eğitim hayatını sürdürmekte olan kardeşlerini görmesi, tanıması, empati kurabilmesi ve ihtiyaç doğrultusunda fikir ve malzeme alış-verişinde bulunmaktır. Bu vesile ile öğrenciler arasında gönül köprüsü kurulması amaçlanmıştır” dedi.

ARSLAN: “ÇOK AMA ÇOK ANLAMLI BİR DUYGU”

İstanbul Başak Şehir M. Emin Saraç İmam Hatip Ortaokulu Müdürü  Selçuk Arslan ise, Hani ilçesine bağlı Kuyular İmam Hatip Ortaokulunda okuyan öğrencilere ulaşmaya ve onları sevindirmeye çalıştıklarını belirterek, “Bu, çok çok önemli bir duygu. Biz, okul olarak, kardeş okullarımıza  yardım yapıyoruz .Bizler Eğitimciler olarak Güneydoğu’da okuyan Tek bir çocuğa dokunmak bile çok anlamlı ve faydalı. Herkese, bu güzel duyguyu tatmalarını tavsiye ederiz çünkü bu çocukların sevinci, ve gülüşü bizi bu soğuk havada bile ısıtıyor” dedi.

DOĞU: “PROJEYİ GENİŞLETTİK”

İstanbul Başak Şehir  M. Emin Saraç imam hatip ortaokulu 7 L Sınıfı Öğretmeni Esra Doğu da, Diyarbakır’daki kardeş okula başlattıkları bu kampanyaya idari kadro olarak tam destek verip projede sadece kitaplarla yetinmeyip kardeşlik olgusu içerisinde bölge hassasiyetini de göz önüne alarak genişlettiklerini vurgulayarak, “Bu projede bizlere desteklerini sunan tüm velilerimize, öğretmen arkadaşlarımıza ve göz nurumuz öğrencilerimize sesimizi ulusumuza veren özellikle bu zor süreçte Diyarbakır’da iyi şeyler de yaptığımıza inandık” dedi.

Hani'ye gönül köprüsü (1) Hani'ye gönül köprüsü (2) Hani'ye gönül köprüsü (3)

Hani'ye gönül köprüsü (4) Hani'ye gönül köprüsü (5) Hani'ye gönül köprüsü (6)

660 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika