Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14141 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bu araçta, sağlıklı yaşam anlatılıyor!

02 Eylül 2016 - 516 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Bu araçta, sağlıklı yaşam anlatılıyor!

sağlıklı yaşam araci

Sağlık Bakanlığı’nca Diyarbakır’a gönderilen sağlıklı Yaşam aracı çalışmalarını sürdürüyor. Genellikle kalabalık alanlarda hizmet veren Sağlıklı Yaşam aracında, ‘Obezite, Diyabet, Fiziksel Aktivite, Sağlıklı Beslenme, Astım, KOAH, Hipertansiyon, Kalp Sağlığı, Yaşlı Sağlığı Organ Bağışı konularında bilgilendirme yapılıyor.

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, Sağlık Bakanlığı tarafından toplumun ve bireyin sağlığı ile ilgili bilgi, farkındalık ve kontrol yeteneklerini arttırma, sağlığı doğrudan ve dolaylı olarak etkileyen faktörlerin iyileştirmesine yönelik davranış değişikliği oluşturma, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesi, hastalık risklerinin azaltılması ve önlenmesi, Bakanlığın çalışma ve kampanyalarından toplumun haberdar edilmesi ve sağlık okuryazarlığı kazandırılması amacıyla Diyarbakır’a gönderilen Sağlıklı Yaşam Aracının, İl ve ilçelerde hizmet verdiğini söyledi.

KALABALIK ORTAMLARDA HİZMET VERİYOR

Sağlıklı Yaşam Aracının, Diyarbakır Halk Sağlığı Laboratuvarı başta olmak üzere, Kayapınar, Yenişehir, Bağlar, Dicle,  Eğil, Çermik, Ergani, Çüngüş, Hani, Bismil, Silvan, Lice, Sur, Hazro, Kocaköy, Kulp, Çınar ilçelerinde, Toplum Sağlığı Merkezleri, Aile Sağlığı Merkezleri, okullar, pazaryeri, kent meydanı, PTT binası, kahvehane gibi insanların kalabalık olarak bulunduğu yerlerde hizmet verdiğine işaret eden Aslan,  şöyle dedi: “Araçta bulunan sağlık personeli halka  ‘Obezite, Diyabet, Fiziksel Aktivite, Sağlıklı Beslenme, Astım, KOAH, Hipertansiyon, Kalp Sağlığı, Yaşlı Sağlığı Organ Bağışı’ konularında bilgilendirme yaparak el broşürleri dağıtmaktadır. Araçta halka hastalıklardan korunma yollarını anlatan videoların yanı sıra çocuklar için de eğitici ve eğlenceli videolar izletilmektedir. Organ bağışı çerçevesinde isteyen vatandaşlarımıza organ bağış kartı verilmektedir. Ayrıca demokrasi miting alanında halkımıza sağlığın korunması ve hastalıkların önlenmesi konuların da bilgilendirme yapılmış, broşür dağıtılmış ve çeşitli ikramlar verilmiştir. Sağlıklı yaşam aracı haftanın 5 günü ülkemizin birçok kentinde hizmet verdiği gibi Diyarbakır’da da hizmet vermeye devam etmektedir. Tüm vatandaşlarımıza, sağlıklı yaşam aracımıza göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyor, sağlıklı bir yaşam diliyorum” diye konuştu.

(www.haberdiyarbakir.gen.tr)

512 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika