Dolar : Alış : 3.6748 / Satış : 3.6815
Euro : Alış : 4.3184 / Satış : 4.3262
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir26°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 13442 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Büyükşehir Belediyesi yılbaşı denetimlerini sıklaştırdı

28 Aralık 2016 - 850 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Büyükşehir Belediyesi yılbaşı denetimlerini sıklaştırdı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yılbaşı öncesi halk sağlığını korumak amacıyla gıda üreten, satan ve depolayan işyerlerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Sağlık Daire Başkanı Faysal Hatipoğlu, denetimlerdeki amaçlarının vatandaşa sağlıklı gıda tüketmelerini sağlamak olduğunu belirterek, denetimlerinin hem yılbaşı, hem de yıl içinde artarak sürdüreceklerini söyledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Gıda Kontrol ekipleri, yeni yıl öncesi kentte gıda ürünleri üreten, satan, işleyen ve depolayan işyerlerine yönelik denetimlerini sürdürüyor. İki ekip halinde gerçekleştirilen çalışmalarda, tatlı imalathanesi ve bir marketin kasap reyonu denetlendi. Özellikle hijyene büyük önem verilen denetimlerde, eksik görülen konularda işletme sahipleri uyarıldı.

“HEM EKSİKLİKLERİ TESPİT EDİYORUZ, HEM DE HİJYEN EĞİTİMİ VERİYORUZ”

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı Faysal Hatipoğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak, yeni yıla girerken, gıda denetimlerini özellikle sıklaştırdıklarını belirterek, Denetimleri 2 ekip halinde yürüttüklerini söyledi.

Amaçlarının vatandaşlara hem yıl içerisinde, hem de özellikle yeni yıla girerken sağlıklı gıda sunumunu yapmak olduğunu vurgulayan Hatipoğlu, “Bu denetimleri yaparken, hem denetim yaptığımız kuruluşların eksikliklerini tespit etmek, hem de çalışanlara hijyen eğitimi vermek gibi amacımız vardır. Çalışmalarımız bu şekilde devam edecektir” dedi.

“YILBAŞINA KADAR DENETİMLERİMİZİ SIKLAŞTIRACAĞIZ”

Hatipoğlu, Yeni yıla girmeye yakın saatlere kadar denetimlerini sıklaştıracaklarına vurgu yaparak, “Tabi bunlar yıl içerisinde de görev bölümü yapılarak, yapılacaktır. Ama yılbaşına yönelik özellikle denetim sayısını artırdık ki, daha fazla gıda üretim merkezlerini, tatlı üretim yerlerinin denetimini yapıp, vatandaşımızın sağlıklı gıdaya ulaşımını sağlamaktır” diye konuştu.

“BOZUK GIDALARI TESPİT EDİP İMHASINI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Hatipoğlu, Yılbaşı nedeniyle kanatlı hayvanlara ve kırmızı et’e yönelik de denetimlerini artırdıklarına değinerek, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleriyle ortak çalışma yürütüyoruz. Tespit edilen gerek kanatlı hayvanlar, gerekse de kırmızı etle ilgili ortak bir çalışma yürüteceğiz. Bu çalışma sonrası, tespiti yapılacak  bozuk gıdaların  imhasını sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Denetimin gerçekleştirildiği imalathane yetkilileri de, uygulamadan dolayı Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür ederek, denetimlerin sürdürülmesi talebinde bulundular.

835 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika