Dolar : Alış : 3.9608 / Satış : 3.9679
Euro : Alış : 4.8853 / Satış : 4.8941
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14162 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çocuk Hastalıkları Hastanesinde değişim rüzgârı

03 Eylül 2015 - 1.979 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Çocuk Hastalıkları Hastanesinde değişim rüzgârı

Bölge hastanesi konumunda bulunan ve günde binlerce hastaya poliklinik ve yatarak sağlık hizmeti veren Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne 8 ay önce atanan Hastane Yönetici Dr. Serhat Samancı, hastanenin çehresini değiştirmeye başladı. Son on yıldır ilk defa bir KBB uzmanı, Gastroentereolog, Acil Uzmanı, Yoğun Bakım Uzmanı ve ikinci Çocuk Nörolog’unun hizmete başladığı Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde yeni Acil servis için çalışmalar hızlandırıldı. Hastane yönetici Dr. Serhat Samancı, başarıl çalışmalarının altında sağlık çalışanlarının özverili çabasının ürünü olduğuna değinerek, “Diyarbakır bölge illeri için önemli bir sağlık merkezidir. Bu gibi değişimler yalnızca bu şehri değil periferdeki illeri de etkiliyor. Bakanlık nezdinde girişimlerde bulunarak, bu konudaki hassasiyetlerimizi belirttik. Girişimlerimizi yalnızca bir şehrin değil, bölgenin ihtiyacı doğrultusunda yapıyoruz. Bu konuyu görüşmelerimizde sıklıkla dile getiriyoruz” dedi.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Binasının bütün eksikliklerine rağmen, Çocuk Hastalıkları Hastanesinde son altı ayda yaşanan değişimler ve iyileşmeler dikkat çekmeye başladı. Yaklaşık 6 ay önce göreve başlayan Hastane Yönetici Dr. Serhat Samancı’nın ve hastane çalışanlarının öz verili çalışmaları sonucu hastanede hekim açığı giderilirken, yapısal değişimlerde taktir topluyor.  Dal hastanesi olmasına rağmen ‘yan dal’ branşlarında doktorların hastanede hizmete başlaması dikkat çekti.

TÜRKİYE’DE BİRÇOK MERKEZDE BULUNMAYAN BRANŞ HEKİMLERİ HİZMET VERİYOR

Türkiye’deki birçok büyük merkezde bulunmayan “Branş” hekiminin hastanede hizmet vermeye başlaması önemli oranda bir iyileştirmeyi de beraberinde getirdiği görüldü. Son 10 yıldır ilk defa bir KBB uzmanı, Gastroentereolog, Acil Uzmanı, Yoğun Bakım Uzmanı ve ikinci Çocuk Nörolog’unun hizmete başladığı Hastanede değişim rüzgarının estiğini gözler önüne seriyor.

BÖLGENİN İLK ÇOCUK GASTROENTEROLOJİ UZMANI

Bölgenin ilk çocuk gastroenteroloji uzmanın atanmasıyla birlikte ameliyathane şartlarında steril ortamda endoskopik işlemler yapılmaya başlandı. Bu durum hem hastane hem de bölge için bir ilki oluşturuyor. Aynı şekilde K.B.B uzmanın atanmasıyla beraber hem servis oluşturularak Çocuk Hastanesi tarihinde ilk bu alanda ameliyatlar yapılmaya başlandı.

300 YATALATAK HASTAYA EVDE SAĞLIK HİZMETİ

İlk kez Çocuk KBB ve Çocuk Gastroenteroloji uzmanın atandığı Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde evde yatalak olan hastalara da sağlık hizmeti veriliyor. Hastane yöneticisi Dr. Serhat Samancı’nın talimatı doğrultusunda evde bakım araç sayısı ikiye çıkarılarak içinde çocuk hastalıkları uzmanı, çocuk gelişim uzmanı, fizioterpist psikolog ve sağlık memurunun yer aldığı iki ekip oluşturuldu. Yılbaşında evde ziyaret edilen aylık hasta sayısı 120 civarında iken, bugünlerde aylık 300’ün üzerine çıktı.

2 BİN 200 METREKARE OTOPARK YAPILIYOR

Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin en büyük sıkıntıları arasında yer alan otopark sorunu da çözüme kavuşuyor. Hastane yönetimi otopark sorununu çözmek için 2 bin 200 metrekarelik alana yeni bir otopark yapmaya hazırlanırken, ayrıca poliklinik hizmetlerinin yeni ek binada verileceği, Palyatif bakım ünitesinin aktivasyonu, yeni acil servis gibi yapısal çalışmalarının en kısa sürede başlatılacağı öğrenildi.

DEĞİŞİMLER BÖLGEYİ DE ETKİLİYOR

Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yönetici Dr. Serhat Samancı, başarıl çalışmalarının altında sağlık çalışanlarının özverili çabasının ürünü olduğuna değinerek, “Diyarbakır bölge illeri için önemli bir sağlık merkezidir. Bu gibi değişimler yalnızca bu şehri değil periferdeki illeri de etkiliyor. Bakanlık nezdinde girişimlerde bulunarak, bu konudaki hassasiyetlerimizi belirttik. Girişimlerimizi yalnızca bir şehrin değil, bölgenin ihtiyacı doğrultusunda yapıyoruz. Bu konuyu görüşmelerimizde sıklıkla dile getiriyoruz” dedi.

Dr. Serhat Samancı (1) Dr. Serhat Samancı (2) Dr. Serhat Samancı (3)

1085 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika