Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir25°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çocuk Hastanesinde MR cihazı sıkıntısı!

24 Kasım 2015 - 513 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Çocuk Hastanesinde MR cihazı sıkıntısı!

Diyarbakır ve bölgede ikinci ve üçüncü basamak düzeyinde sağlık hizmeti veren ve yıllık 600 bin hastanın tedavi olduğu Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde MR cihazının bulunmaması sıkıntıya yol açtı. 11 ayda bünyesinde yapılan değişimlerle hastalara en iyi sağlık hizmeti sunmaya başlayan Çocuk Hastalıkları hastanesi’nde tedavi olmaya gelen çocuk hastalar, MR cihazının bulunmaması nedeniyle Selahattin Eyyubi Devlet hastanesi’ne gitmek zorunda kalıyor. Hasta yakınları, yapılan hizmetlerle hastanenin çehresinin değiştiğini belirterek, Ancak sıkıntıya yol açan MR cihazının Kamu Hastaneleri Birliği’nin biran önce hastaneye almasını talep ettiler.

Yılda 600 bin çocuk hastaya sağlık hizmeti veren ve son 11 ayda bünyesinde yapılan iyileşmeler ve değişimlerle çehresi değişen Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde, MR cihazının yokluğu ciddi randa hasta birikimine ve tedavilerinin aksamına yol açmaya başladı. Hasta yakınları, MR Cihazının biran önce alınması için yetkilere çağrıda bulundu.

11 AYDA HASTANENİN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Diyarbakır ve Bölge İllerine ikinci ve üçüncü basamak düzeyinde hizmet veren bir kurum olan Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde 11 ayda yapılan gözle görülür çalışmalar ile kentte ve bölgeye en iyi sağlık hizmeti sunmaya başlandı. Hastane yöneticisi Dr. Serhat Samancı’nın girişimleri sonucu bulunmayan branşlarda doktorların göreve başladığı hastanede, 2 adet dijital röntgen cihazı alınırken, yeni poliklinik binası da hizmete hazır hale getirildi.

3 BİN METREKARE OTOPARK HİZMETE GİRDİ

Yine çalışmalar arasında hastanede büyük sıkıntıya neden olan otopark sorunu giderildi. Hastane yöneticisi Dr. Samancı’nın çalışmaları sonucu Hastaneye 3 bin metrekarelik otopark kazandırıldı. Personel ve hasta yakınlarına hizmet verecek yeni otopark alanı ile park sorunu çözüldü.

MR CİHAZININ OLMAMASI SIKINTI YARATIYOR

Hasta memnuniyetinin de arttığı Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde bu kadar iyileştirmeler yapılmasına rağmen yıllardır sorun olmaya devam eden MR cihazının bulunmaması tepki görüyor. Hastane bünyesinde MRG Cihazı olmadığı için hastalar, MRG’leri Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde çekmesi sorun yaratıyor. Çoğu zaman solunum cihazına bağlı olup, ventilatörle solutulan Hastaların ambulans ile başka hastaneye taşınmanın hayati riskler taşıdığı öğrenildi.

MR CİHAZI ALINARAK, MAĞDURİYET GİDERİLSİN

Hasta yakınları, Her ne kadar MRG ünitesi ile görüşülse  ve maksimum özen getiriliyorsa da hastalarımız MRG ünitesine vardığında diğer hastaları beklemez durumunda kaldıklarını ifade ederek, “Bu bekleme sürecinde ambulansla hastaların zaman zaman oksijeni azalıp bitiyor ve yine hayatı tehdit eden durumlar yaşanabiliyor. Yaşanabilen bu zorluklar nedeniyle çekilmesi gerektiği halde MRG ertelenebiliyor. Bu yüzden hastalarımızın MR çekimi riskler nedeniyle uyutularak yapılamamaktadır. Bu da ciddi oranda hastaların birikimine ve tedavilerinin aksamına neden olmaktadır. Biran önce Bakanlık ya da Kamu Hastaneler Birliği’nin, MR cihazının kurulumu için gerekli fiziki koşulları olan Çocuk Hastanesi’ne MR cihazı alarak, mağduriyetlerimizin giderilmesini bekliyoruz” diye konuştular.  (Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

Çocuk hastanesi MR (3) Çocuk hastanesi MR Çocuk hastanesi MR (1) Çocuk hastanesi MR (2)

347 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika