Dolar : Alış : 3.4862 / Satış : 3.4925
Euro : Alış : 4.1763 / Satış : 4.1838
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir32°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 13281 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

D.Ü. Hastanelerinden “Tedaviyi uzakta aramayın’’ kampanyası

16 Ağustos 2017 - 290 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»D.Ü. Hastanelerinden “Tedaviyi uzakta aramayın’’ kampanyası

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimliği “Tedaviyi Uzakta Aramayın” sloganıyla kampanya başlattı. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimliği tarafından başlatılan kampanya Batman, Siirt, Mardin, Şanlıurfa Valiliği ve Belediye Başkanlığı ziyaretleri ile başladı.

Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, Bölgede yaşayan vatandaşların hastanelerinde yürütülen ameliyatlar ve tedaviler hakkında pek bilgi sahibi değiller ya da hastaneleri hakkında kötü bir algı içinde olduklarını ifade ederek, ‘’ Bu nedenle hastane yönetimi olarak hastanemiz hakkında doğru bilgilendirme yapmak, hastaların yaşadığı maddi ve manevi sıkıntıları ortadan kaldırmak ve ülke ekonomisine ciddi bir yük getiren hasta göçünü önlemek amacıyla “Tedaviyi Uzaklarda Aramayın” sloganıyla bir kampanya başlattık. Kampanyamız için hastanelerimizde yürütülen ameliyatlar ve tedaviler hakkında detaylı bilgilerin olduğu afişler ve billboardlar hazırladık” dedi.

Sağlık Turizminden sorumlu Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Recep Dursun ise, bölgede yaşayan vatandaşları hastanelerinde yürütülen faaliyetler konusunda bilgilendirmek amacıyla bölge illerinin valileri ve belediye başkanlarıyla görüştüklerini, tüm görüşmelerin olumlu geçtiğini belirterek, ziyaret ettikleri vali ve belediye başkanlarının ellerinden gelen tüm katkıları sağlayacaklarını ifade ettiklerini söyledi.

288 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika